BilimİnternetMobil

Hafıza kartı bozukken dosyaların gitmesi ve geri yüklenmesi

Merhaba WhatsApp dostları… Bugün Facebook sayfamız aracılığı ile bizlere ulaşan bir WhatsApp kullanıcısının sorununu ve çözümünü ele alacağız. Son zamanlarda sıkça rastlanan bir sorun olduğu için çözüm yolu da bir çok kişinin işine yarayacaktır diye umuyoruz. Dosyaların geri yüklenmesi ve dosyaların birden kaybolması sorununu ele alacağız.

Sorun :

Şimdi sorunum şu hafıza kartım bozuldu içindeki dosyalar gitti.
Bende yedeklemiştim Google Drive’a. Aynı dosyaları geri alabilmek için WhatsApp’ı sildim ve sonra tekrar yükledim. Ancak saatlerce beklememe rağmen, sürekli arama yapıp bağlantınızı kontrol edin yada atlayın falan diyor. Google Drive’da dosya var ancak alamıyorum geri ne yapmam gerekir bu durumda?
Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim…

Çözüm :

Hafıza kartınız bozulmadan önceki WhatsApp ayarlarınızı nasıl yaptıysanız yine aynı şekilde yapınız. Google sunucularına bağlanırken varsayılan WhatsApp kayıt birimini yine aynı şekilde seçiniz.

Bağlantınızda bir sorun olmadığını varsayıyoruz.

Google Drive ayarlarında senkronize et özelliğini kullanmanızı öneriyoruz.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu