Teknoloji

Güneş Paneli Akülerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz

Güneş ve solar paneller, güneş enerjisinin kullanılabilir hale gelmesinin en iyi araçlarıdır. Akülü sistemle çalışan paneller için, jel akü ve lityum iyon akü seçenekleri bulunmaktadır. Güneş paneli akü, bu sektör içerisinde fazlasıyla tercih edilen bir seçenektir. Ömürlerine göre Ekonomik Solar sitesinden tercih yapabiliyorsunuz.

Her İhtiyaca Farklı Bir Akü Tipi

Güneş panellerinde genel itibariyle jel akülerin kullanıldığını belirtmiştik. Aküler, özellikle rüzgar gülü aküsü gibi seçeneklerde şarj deşarj olayının çok olmasından dolayı daha uzun ömürlü aküler tercih edilmelidir. 10 yıl ya da 15 yıl ömrü olan modeller bulunmaktadır. Jel tipli ve lityon pilli aküler de bulunuyor.

Jel Star 200 Amper Nano-Karbon Jel Akü ”Yerli Üretim”

 

Markalar Da Önemli…

Ekonomik Solar’ı ziyaret ettiğiniz zaman birtakım marka türleri ile karşılaşabilirsiniz. Lityum ve jel bazlı akü şarjları satan bu markalar piyasadaki en iyilerdendir. Solar panel akü marka çeşitleri içerisinde BYD, Orbus ve Royal Power bulunuyor. Her bir markaya ait birçok Kw türünde akü yer almaktadır.

Lexron 210 Amper Nano-Karbon Teknoloji Jel Akü

 

Fiyatları Uygun, Kullanımı Uzun Ömürlü

Belirttiğimiz üzere jel ve lityum aküler olmak üzere şarjlar ikiye ayrılıyor. Jel aküler, bakım gerektirmediği ve şarj deşarj açısından olumlu olduğu için daha fazla tercih edilmekte. Aynı zamanda jel akülerin, lityum kasa akülere göre daha uygun fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik havale ile verdiğiniz siparişlerle Ekonomik Solar’da daha da iyi fiyatlara alabilirsiniz.

https://www.ekonomiksolar.com/urun-kategori/solar-aku/

 

Google Maps : https://goo.gl/maps/MVDqgqEK6bT2

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu