BilimTeknoloji

Güneş Enerjisinden Elektrik Alanında Nasıl Yararlanabiliriz

Kendi Elektriğinizi Üretme Avantajı

Çeşitli sebeplere bağlı olarak sürekli artan elektrik fiyatları günden güne herkesin canını sıkmaya ve cep yakmaya devam ediyor. Durum böyle olunca yüksek fatura ödeyenler alternatif yollara başvurmaya başladı. Elektrik tüketimini azaltma ve düşürme adına düşük voltajlı ampuller, beyaz eşya ve çeşitli ürünler kullanılmaya başlansa da yüksek olan elektrik fiyatlarının bir türlü önüne geçilememektedir. Bu sebeple elektrik ihtiyacını karşılama adına piyasada var olan çeşitli alternatifler devreye sokulmaya çalışılıyor. Bu sebeple piyasada çok yaygın olarak kullanılmaya başlanan, tercih edilebilirliği ve elektrik üretimi noktasında iyi neticeler veren güneş paneli ürünleri kullanılabilir. Yenilenebilir enerji grubunda yer alan bu sistemler çok uygun fiyatlara satılmakta olup ayrıca elektrik tüketim ihtiyacını karşılamada yeterli enerjinin elde edilmesini sağlamaktadır. Bu sistemleri kullanarak kendi evinizin ihtiyacı olan elektriği üretebildiğiniz gibi aynı zamanda daha büyük sistemler kullanarak fabrika, işyeri, tarla sulama vb. mekânlar için elektrik ihtiyacını karşılayabilmek mümkündür.

Öz Tüketim Paketi + Lityum Depolamalı – 10 kWp Trifaze

 

Sonsuz Yani Yenilenebilir…

Dünya üzerinde mevcut olan ve doğal süreçler neticesinde ortaya çıkan enerji akışından elde edilen enerji olarak yenilenebilir enerjinin tanımı yapılabilir. Doğada sürekli var olan ve kendini sürekli olarak yenileyen enerjileri çeşitli sistemler kullanmak suretiyle, bu enerji çeşitleri üzerinden güç elde edilmesini sağlayan ürünlere yenilenebilir enerji ürünleri denir. Doğa var olan enerji çeşitlerini kullanmak suretiyle elde edilen yenilenebilir enerji kaynakları şunlardır; rüzgâr enerjisi, biyokütle enerjisi, hidrolik enerji, jeotermal enerji, hidrojen enerjisi, dalga enerjisi ve güneş enerjisi olarak sınıflandırılabilir. Bu enerji çeşitleri içerisinde en çok kullanılan kaynak güneş olup güneş enerji sistemleri olarak bilinen ürünler sayesinde elektrik üretimi gerçekleştirilmektedir.

Öz Tüketim Paketi + Lityum Depolamalı – 5 kWp Monofaze

 

Şebeke Elektriğine Elveda Deyin

Yenilenebilir enerji grubunda yer alan güneş enerjisini kullanmak suretiyle tarla, bağ, bahçe, villa, yazlık, kışlık gibi mekânlarınızın artık şehir şebekesine yakın olmasına gerek yok! Güneş panelleri sayesinde elektrik şebekesine ihtiyaç duymadan kendi elektriğinizi üretebilirsiniz. Bu ürünleri kullanmak suretiyle ihtiyacınız olan elektriği mekânınıza veya tarımsal faaliyetlerinizi sürdürdüğünüz bağ, bahçe ve tarlanıza rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Solar Dalgıç Pompa : 2 HP / 1.5 Kw – Üç Faz 220 Volt

 

Ekonomik Solar Adres : https://goo.gl/maps/QbAUCZC5XLWaeafE8

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu