BilimTeknoloji

Güneş Enerjisi Sistemleri Neden Bu Kadar Popüler ?

Güneş Enerji Sistemlerinin Temel Özellikleri Nelerdir ?

Dünya genelinde insanların enerjiye olan ihtiyaçlarının artmasıyla birlikte üretici, satış ve pazarlama yapan firmalarında alternatif enerjiye doğru yönelmeleri başlamıştır. Alternatif enerji noktasında arayış içerisinde firmalar özellikle yenilebilir enerji türlerine yönelmektedirler. Yeni keşfedilen enerji sistemleri arasında yer alan yenilebilir enerji türlerinden en çok kullanılanı güneş enerji sistemleridir. Güneş enerji sistemleri üzerinde yapılan çalışmalar neticesinde şimdilerde güneş paneli sayesinde evinizde veya kullandığınız her mekânda kendi elektriğinizi bile çok rahat bir şekilde üretebilirsiniz. Güneş enerji sistemlerinin en büyük avantajıysa şehir şebekesine ihtiyaç duymanıza gerek kalmıyor. Tarlanıza, bağınıza, bahçenize veya kırsal kesimde bulunan mekânınıza rahatlıkla kurabileceğiniz bu sistemler sayesinde her zaman enerji ihtiyacınızı karşılamış olacaksınız. Kuracağınız paneller sayesinde güneş ışığını en verimli şekilde alabilmenizi ve dönüşüm sağlamak suretiyle de elektrik ihtiyacınızı ister sulama ister aydınlatma isterseniz de ihtiyaç duyduğunuz her gereksinimiz için kullanabilirsiniz.

Yenilenebilir Enerji Sistemlerinden En Popüleri

Ülke olarak birçok doğal kaynağa sahip olmakla birlikte bu kaynakların sağlamış olduğu birçok enerji sistemine de sahibiz. Son yıllarda insanların ve firmaların alternatif enerji sistemleri olarak gördüğü yenilenebilir enerji sistemleri; güneş, jeotermal, biyokütle, rüzgâr, hidrolik, hidrojen ve dalga enerjileri olarak sınıflandırılmaktadır. Bu enerji sistemlerinin bir kısmı uzun süredir değerlendirilirken güneş enerjisi ve rüzgâr enerjisinden faydalanmaya yönelik teknoloji daha da gelişmeye yüz tutmaktadır. Yılın 10 ayı boyunca güneş alabilen ülkemizin bu imkânlarından faydalanmak için solar panel kurmak suretiyle güneş enerji sistemlerini istediğiniz mekâna rahatlıkla kurabilirsiniz. Bu ürünler polikristal ve monokristal panellerden üretildiği gibi aynı zamanda yarı esnek özelliğe sahip sistemlerden de üretilebilmektedir. Kullanılan güneş enerji sistemleri arasında en çok tercih edileni polikristal hücreli güneş panelleridir.

Güneş Enerjisine Alternatif Rüzgar Enerjisi

Doğada yenilenebilen enerji çeşitleri arasında güneş enerjisinden sonra ilk sırada rüzgâr enerjisi gelmektedir. Ülkemizin büyük bir bölümü sürekli rüzgâr aldığından dolayı bu doğal olayı elektrik enerjisine dönüştürerek kullanmak insanlar için büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bu enerji türünden faydalanmak isteyenler için rüzgâr türbini olarak bilinen ürünleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle şebekeden uzakta yaşayanların kullanabileceği enerji sistemleri arasında yer alan rüzgâr türbinleri sayesinde üretilen elektrik akülere depo edilerek kullanılabilmektedir.

Yenilenebilir enerji sistemlerinden güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi sistemlerinin Türkiye’deki en büyük tedarikçi firmalarından birisi olan Ekonomik Solar ‘ın web sitesinden işinize yarayacağını düşündüğümüz 3 ürünü sizlere sunuyoruz.

Güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi sistemlerini birlikte istiyorsanız aşağıdaki pakete göz atmanızı öneriyoruz;

Otobüs Karavan için 680 Watt Solar Paket – Lityum Akü Özellikli

 

En çok tercih edilen panellerden birisi olan polikristal güneş paneli;

Lexron 22 Watt Polikristal Güneş Paneli

 

Güneş paneli sistemlerinin olmazsa olmazlarından jel akü;

Jel Star 200 Amper Nano-Karbon Jel Akü ”Yerli Üretim”

Güneş panellerinin farklı kullanım alanlarına ilişkin galerimiz;

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu