BilimKadın

Gözde Sulanma Sorunu, Gözde Sulanmasının Sebepleri Nelerdir ?

İnsanların en önemli organlarından biri gözdür. Gözümüzü iyi korumalı ve dikkat etmeliyiz ki gözümüz çok hassas olduğundan olabilecek hastalıklara karşı baştan önlemimizi alalım. Göz yaşımızın göz kapaklarımızdan taşacak seviyede olmasına göz sulanması diyebiliriz. Göz sulanması hafife alınacak bir hastalık değildir. Peki, göz sulanması neden olur ?

Göz sulanmasında etkili olan cisimler, gözümüze kaçan yabancı cisimler, göz kapağımız ve gözümüzdeki bozukluklar, gözümüzün içindeki iltihap, göz nezlesi, çocuklarda gözüken göz tansiyonunun yüksekliği, heyecan, sıcak, soğuk ve ağlamadır. Gözümüzdeki diğer sağlık nedenleri de göz sulanmasına neden olabilir. Gözümüzün içerisinde ki oluşan iltihap göz sulanmasına neden olur. Gözde oluşan bu iltihap bazı diğer maddeleri yok ettiğinden gözde sulanma başlar. Eğer ki bu durumda gözümüzde nezle başlarsa mutlaka doktora başvurmalıyız.

Gözde Sulanmanın Sebepleri Nelerdir ?

Gözümüzün sulanmasında bazı etkenlerden biri de bilgisayar ve televizyonun başında uzun sürelerde kalmaktır. Ve sanırım en çok da bilgisayar ve televizyon başında uzun süre kalan insanlarda bu hastalık daha sıkça görülmektedir.

Bilinçli olmadan yapılan yöntemler, farklı göz hastalıklarını tetikleyebilir. Günümüzde pek çok insanda yaygın olarak gözüken göz sulanması, ne yazık ki yeteri kadar önemsenmemektedir. Bu yüzden hastaların kendilerince uyguladıkları yöntemler hastalığı daha farklı ve ciddi boyutlara taşır. Göz sulanması olan hastaların genellikle yaptıkları çok büyük bir hata vardır.

Buda gözümüzü kağıt mendille bastırarak silmektir. Eğer bunu yaparsanız kornea epiteli tahriş olur ve gözlerimiz daha çok sulanır. Sizlere tavsiyem çok geç olmadan ve bu hastalığı hafife almadan bir doktora gözükmenizdir.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu