BilimKadın

Göz Kaşınmasının Sebepleri Nelerdir ? Nasıl Korunabiliriz ?

Göz kaşıntısı sorunu günün her saatinde kendini belli eder. Toz gibi küçük maddelerin göze girmesi ile gözde kaşınma sorunu baş gösterir. Göz kaşınma sorunun birçok nedeni vardır. Önemli olan doğru teşhisi koyabilmek ve tedavi gerekiyorsa mutlaka girişimde bulunmaktır. Peki, göz kaşınması neden olur ?

Yılın belli zamanlarda meydana gelen mevsimsel değişikliklerde göz kaşıntısı sorununu ortaya çıkmaktadır. Bahar nezlesi denilen sağlık sorunu de gene aynı şekilde bu durumda ortaya çıkmaktadır. Polenlerin uçması ve göze temas etmesi ile göze kaşınma sorunu ortaya çıkar. Bir kirpik ve ya başka küçük maddelerin göze girmesi ile gene aynı şekilde göz kaşıntısı sorunu ortaya çıkar. Yabancı maddelerin göze temas etmesi ile göz kaşıma sorunu çıkar.

Gözü nemlendirmek, yağlandırmak için gözün su ihtiyacının kalmamasından dolayı gene aynı şekilde göz kaşınması sorunu ortaya çıkar. Gözün kuruması bu durumun asıl nedenidir. Herhangi durumlardan dolayı gözde yaşanan göz enfeksiyon sorunu da gözde kaşıma sorununa neden olur.

Göz kaşıma sorunun asıl nedeni bilindikten sonra tedavi yöntemi çok basittir. Bunun için sizlere vereceğimiz yöntemlerle göz kaşınmasın sorunu ortadan kalkacaktır.

Göz kaşıma sorunu ortaya çıkınca kaşıma sorunundan uzak durunuz. Çünkü gözü kaşıdığınız takdirde gözünüz daha kötü hale gelecektir. Bu durumda dikkat etmelisiniz. Göz kaşıma sorunu olduğu zaman göze soğuk uygulama yöntemi uygulayınız. Buz parçaları bir bezin içine alıp göze tampon ediniz.

Ayrıca suni göz yaşı damlaları da gene aynı şekilde göz kaşıması sorunu için etkili olan bir yöntemdir. Limon suyu da gene gözde meydana gelen kaşıma sorunu giderici olarak bilinir.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu