Genel

Google Reklamı Verirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Google reklamını kullanmak işletmeniz için vereceğiniz en iyi kararlardan biri olabilir. En çok kullanılan arama motoru Google, markanızı daha fazla kişinin önüne çıkarmanız için harika bir fırsat! Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtmayı daha da kolaylaştıran Google reklamı ile hedeflerinize kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Google reklamı doğru verildiğinde satışlarınızı hızlandırma potansiyeline sahiptir. Ancak bunun için püf noktaları bilmek gerekir. Bu yazımızda Google reklamlarında başarıya ulaşma ihtimalini artıracak bazı noktalardan bahsedeceğiz. Yazımıza göz atmaya başlamadan önce Google reklam verme ve hedef müşteri sayısını artırma konusunda Reaktif Dijital’den ücretsiz destek alabileceğinizi ifade edelim.

Kimi Hedefleyeceğinize Karar Verin

İlk önce reklamlarınız ile hangi kullanıcıların karşısına çıkmak istediğinize karar verin. Hedef kitlenize karar vermek kullanacağınız anahtar kelimelerden reklam stratejinize kadar pek çok konuya etki eder. Hedef kitlenize karar verdikten sonra onların satın alma davranışlarını tanıyor olmanız da önemlidir. Hangi internet sitelerinde gezindiklerini bilmek ve hangi anahtar kelimeler ile arama yaptıklarını öğrenmek iyi bir Google reklamının en önemli aşamalarından biridir.

Adwords Reklam Modelini Belirleyin

Google’ın birbirinden farklı reklam modelleri işletmelerin kullanımına sunulmuştur. Bir işletmenin seçeceği farklı reklam alternatifleri vardır ve Google reklam modellerini aşağıdaki gibi belirtebiliriz:

  • Arama ağı reklamları
  • Görüntülü reklam ağı
  • Yeniden pazarlama reklamları
  • Youtube reklamları
  • Alışveriş reklamları

Siz de Google alışveriş reklamı ya da remarketing stratejisi gibi farklı modellerden birine karar vererek işletmenizi öne çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Anahtar Kelimenizi Doğru Seçin

Google reklamı verirken en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri anahtar kelimedir. İşletmenizi, Google’da müşterilerinizin önüne çıkaracak temel etken arama yaptıkları anahtar kelimelerdir. Bu bakımdan hizmet ya da ürünlerinize anında ulaşma imkanı veren -özetle markanızı müşterilerinizin karşısına çıkaran- anahtar kelimeleri doğru bir şekilde belirlemelisiniz.

Reklam Bütçenizi Oluşturun

İyi bir reklam başarısının sırrı, bütçede yatar. Bütçenizi reklam hedefleriniz doğrultusunda belirlemelisiniz. Günlük bütçe belirlerken uzun vadeli bir reklam planı yapmanız önemlidir. Her gün reklamlarınıza yapılan tıklamalar bütçenizi düşürür. Bu nedenle ileriye dönük iyi bir Google ads reklamı için bütçenizi hazırlarken bir sonraki adımınızı da hesaba katın.

Kalite Puanınızı İyileştirin

Reklamınız yayınlandıktan sonra Google’da kaçıncı sırada çıktığı da son derece önemlidir. Reklamınızın ilk sırada çıkmasını belirleyen faktör kalite puanıdır. Reklamınızın kalite puanını artırarak her zaman en üstte çıkabilirsiniz. Bunun için de anahtar kelimenizin ve reklam açıklamanızın amaca uygun olması gerekmektedir. Kalite puanını artırmak için reklam içeriklerinizi SEO uyumlu hale getirmeye özen gösterin.

Reaktif Dijital ile Müşterilerinizin İhtiyacını Karşılayın

Google reklamı verirken dikkat etmeniz gereken temel kriterleri yukarıdaki başlıklar halinde özetleyebiliriz. Profesyonel bir reklam görünümü ile müşterilerinize ulaşma garantisi veren reklamlar yaratmak için Reaktif Dijital ile iletişime geçin. Google reklamlarının yanı sıra criteo reklam ve dijital pazarlamadaki diğer reklam modelleri için de Reaktif Dijital ekibinden yardım alabilirsiniz.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu