BilimGenelKadınSağlık

Evde Saç Uzatma Yöntemleri, Saç Rengi Nasıl Açılır? Elmanın Saça Faydaları

Saçlarınız kısa ise ya da bir heves uğruna o upuzun saçlarınızı kestirdiyseniz ve bir an önce uzun saçlara kavuşmak istiyor iseniz evde yapacağınız kolay uygulamalar ile saçlarınız kısa sürede uzayacak. Peki, evde saç uzatma yöntemleri nelerdir ? Gelin şimdi hep birlikte öğrenelim.

Kendi imkanlarınız dahilinde saç uzatabilmek için bazı uygulamalar vardır. Ancak bu uygulamalardan önce dikkat etmeniz gereken bir kaç durum var. Bunlardan ilki her gün saç yıkamanın büyük bir yanılgı olmasıdır. Her gün saç yıkamak saçtaki vitamini ve gerekli olan yağı alarak saçların cansızlaşmasına ve dökülmesine neden olur.

Bu yanlışı düzelttikten sonra diğer bir konu ise saç şekillendirici ürünlerden ve saçınızı ısıdan korumak. Duş sonrası saç kurutma makinesi yerine doğal yollardan kurutmalı, düzleştirici, maşa ve fön gibi işlemleri uygulamadan uzak durmalısınız. Tüm bu önlemlerden sonra evde uygulayabileceğiniz kürler ile saçınız daha hızlı uzayacaktır.

Eviniz de bulunan elma sirkesi ile ilk uygulamaya başlayabiliriz. Duş öncesi saç uçlarına ve saç diplerine masaj yapılarak yarım çay bardağı sirke sürülmelidir. Yaklaşık 15 dakika saçta bekletilen bu karışım saçtan arınana kadar durulanmalıdır. Bu uygulamayı hafta da 1 defa yaparak saçlarınızın hızla uzamasına şahit olabilirsiniz. Diğer bir saç uzatma mucizesi ile yumurtanın beyazıdır.

Yumurtanın beyazı ile ılık saf zeytinyağı karıştırılarak saça sürülür ardından bir streç film ile tüm saç hava almayacak şekilde sarılır. Bu karışım en az 3 saat saçta bekletilir ve ardından ılık su ile saç durulanır. Ayda 1 defa yapacağınız bu uygulama ile saçlarınız hızla uzayacaktır.

Evde Saç Rengi Nasıl Açılır ?

Öncelikle mevcut saç renginizin farkında olmalı ve saçlarınızı ne kadar açmak istediğinize emin olmalısınız. Sizlere boyalı ve boyasız saçlar için farklı önerilerde bulunacağım. Saçlarınızda hiç boya yoksa ve saç tonunuzu 3-4 ton açmak istiyorsanız kimyasal yöntemlere başvurmak yerine gelin sizlere evinizin rahatlığında ve saçlarınıza zarar vermeyen bir yöntem olan papatya suyunu nasıl uygulayacağınızı anlatayım. Evet hanımlar, evde saç rengi nasıl açılır diye merak ediyorsanız makalemizi dikkatle okumalısınız.

001
001

Saçlarınızı sarı tonlarda açmak istiyorsanız sarı papatya kullanmalısınız. Beyaz papatya biraz daha yeşilimsi bir görüntüye neden olacaktır. Tercih ettiğiniz renkte papatyaları kaynattıktan sonra , süzdüğünüz suyu saçlarınızın rengini açmak istediğiniz bölgelerine ya da tamamına uygulayın. Ardından güneşe çıkın ve 2-3 saat bekleyin.
Bu işlemi 1 ya da 2 defa uygularsanız saçlarınız 3-4 ton açılacaktır. Tabi ki ardından bir saç bakım kremi uygulamayı ihmal etmemelisiniz.

Şimdi ise boyalı rengini ev ortamında nasıl açabiliriz bunu düşünelim. Eğer saçlarınızda siyah ya da koyu kahverengi bir boya varsa bu renkleri açıp %100 istediğiniz sonuçlara ulaşmanız pek de kolay değil Çünkü bu renkler aşama aşama açılacaktır. Örneğin siyah önce kızıl, sonra turuncu ,sonra açık turuncu ve en son sarı rengini alana kadar açılacaktır. Bir çok markanın ürettiği yoğun renk açıcı size bu konuda tek yardımcı olabilecek ürün diyebilirim.

Çünkü boyalı saçı açmak en zor işlemlerden biridir. Bu açıcıları saçlarınıza uygularken saçlarınızın sünerek kopmasını engellemek için tek seferde açmamanızı öneririm. Aksi halde saçlarınız çok yıpranır ve dökülebilir. Bu nedenle evde siyahtan sarıya geçmek istiyorsanız 2 hafta arayla 2 kez açıcı uygulayın ve bu sürede saçlarınıza her banyodan önce katı Hindistan cevizi yağı sürüp 3 saat bekletip durulayın.

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

Kuaföre gitmek için para lazımken, kuaförde gene maske yapmak içinde gene para gider. Peki, bunun için bayanlar ne yapmalı. Bizler bu sorun için sizlere evde saç bakımı nasıl yapılır adlı makale ile para harcamadan saçınıza gereken önemi vermiş olacaksınız. Evde kolaylıkla saçınıza bakımı yapmak için aşağıdaki yazıyı okuyunuz.

Saçın her sorunu için hazırlanan bu makalede ilk sorun ise cansız saçlar için olacaktır. Duş almadan önce iki ve ya bir tane fark etmez saçınızın uzunluğuna bağlı olarak karar verdiğiniz yumurtaları alıp saçınızda köpürene kadar ovunuz. Bu karışım sayesinde cansız, yıpranmış, boyadan artık taranma hale gelen kuru saçları daha iyi hale getirecek olan bir bakım aşaması olacaktır. Saç bakımı çok önemlidir. Eğer saçınız çok dökülme sorunu ile karşı karşıya ise yapmanız gereken ısırgan otu karışımını saçınıza uygulamak olacaktır. Ayrıca sık dökülen saçlar banyodayken taranmamalıdır.

Banyoda tarandığı zaman daha çabuk dökülme yaşanacaktır. Kuru saçlar sık yıkanmamalıdır. Bu durum saç köklerinin kurumasına neden olacaktır. Ayrıca saçınıza uygun olan bitkisel ilaçlarla yapılmış olan şampuanlar tercih ediniz. Yanlış bir şampuan saçınızı daha kötü hale getirebilir. Saçınızı güneşten korumaya çalışın.

Saçınızın boyanması kötü bir durumdur. Bunun için boyama yerine papatya suyu ile saç açtırma işlemi daha iyi olacaktır. Bal ile her gün saçınızı nemlendirin. Çünkü kuru saçlar için bal iyi bir maske görevi görecektir. Bunun yanında duş aldıktan sonra saçınızı doğal yollarla kurutun.

Elmanın Saça Faydaları

Birçok rengi ve çeşidi bulunan elma en çok tüketilen meyvelerdendir. Özellikle güzellik açısından elmanın birçok faydası vardır. Uzmanlar son zamanlarda elmanın saça olan faydalarını da keşfetmektedir. Elmanın saçları besleme ve saç tellerini güçlendirme özelliği vardır. Bizde bu makalemizde sizler için elmanın saça faydaları hakkında araştırma yaptık.

004
004

Şampuan ve saç bakım kremlerinde elma özünün kullanılmasının nedeni de budur. Elmanın bu özelliğinden faydalanmak için illaki piyasadaki bu ürünlerin kullanılması gerekmez. Bol miktarda elma yemek de saçların güçlenmesine yardımcı olur. Elmanın saçlara yönelik en önemli özelliği ise yeni saç tellerinin çıkmasına ön ayak olarak kelliği önlemesidir. Aynı zamanda koparak dökülmeleri de önleyen elma, saçların kuru ve cansız gözükmesine engel olur. Yıpranmış saçlara sahip olanlara elma tüketmeleri tavsiye edilmektedir. Elmanın antioksidan özelliği ve vücudu mikroplara karşı koruma özelliği vardır.

Bu özelliği sayesinde saç derisinin daha sağlıklı ve güçlü olmasını sağlayan elma, saç derisini ölü hücrelerden temizler ve yeni hücrelerin çıkmasına ön ayak olur. Bu sayede en çok görülen saç problemlerinden biri olan kepek probleminin ortaya çıkmasını da engeller. Elmanın faydaları bu kadarla da bitmez. Elma aynı zamanda saçları geç uzayanlar için de bire birdir. Düzenli olarak elma tüketen insanların saçlarının daha çabuk uzadığı uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır. Saçların daha ışıltılı ve canlı olmasını sağlayan elmanın saçlara yönelik özelliklerinden faydalanmak için haftada 4 veya 5 tane elma tüketmek yeterli olmaktadır.

Dökülen Saçlara Bakım Maskesi

Saç dökülmesi sorunu hemen her on bayandan dokuzunda şikayet konusu halindedir. Bu durum sizi çok rahatsız etiğini biliyoruz ve bunun için sizlere en etkili yol olan bitkisel yollarla saç dökülmesi sorunuyla savaşmayı öneriyoruz. Bu sorun için sizlere dökülen saçlara bakım maskesi tarifleri vereceğiz.

İlk önereceğimiz maskemiz ise,

Isırgan otu maskesi: bahçeden topladığınız ısırgan otunu bir tencereye alıp kaynattınız. Kaynattığınız bu ısırgan otunu daha sonra duş almadan önce saçınıza sürünüz ve belli bir müddet bekleyiniz. Daha sonra saçınızı yıkayabilirsiniz. Her duş öncesi saçınız için bu maskeyi kullanınız ve böylece saç dökülmesi sorunu ile savaşınız. Isırgan otu kaynatılınca dikenleri işlevini kaybettiğini söylemek isterim. Saç dökülmesine engel olan hatta ve hatta yeni saçların çıkması sağlayan bir diğer maskemiz ise sarımsak maskesidir. Üç diş sarımsağı havanda eziniz. Daha sonra ezdiğiniz sarımsakların suyunu yarım çay bardağı zeytinyağının üstüne ilave ediniz. Ve böylece bu hazırlanan saç maskesini her gün saçlarınıza sürünüz. Daha sonra saçlarınızı yıkayınız. Bir ay boyunca bu maskeyi her kullandığınızda sizde saç dökülmesi sorunundan kurtulmuş olacaksınız. Yumurta ve zeytinyağı, bal karışımı ile hazırlanan maskede saç dökülmesi sorunu çekenler için etkili bir maske olacaktır. Bu maskeyi de gene duştan önce kullanınız ve etkisini sizde fark ediniz. Yukarıdaki maskeler ile sizde saç dökülmesi sorunu ile başa çıkmış olacaksınız. Bu maskeleri kullanırken her hangi bir yan etki durumunda kullanımını bırakınız.

Doğal Saç Uzatma Yöntemleri

Güzellik için yapmayacağımız hiçbir şey yoktur. Yapacaklar arasında ise gene uzun saçlara bakımdır. Bunun için sizlere bu makale ile kısa saçları uzatma yöntemlerini yazdık. Umarım sizler için etkili bir makale olur. Şimdi doğal saç uzatma yöntemleri nelermiş bir göz atalım.

007
007

Pek çok insan uzun saçlara sahip olmak ister. Yumurta akı geçmişten bugüne kadar her saç sorunu için etkili bir yöntem olmuştur. Bu yöntem ise duş almadan önce yumurta akını saçlarınıza sürüp köpük verene kadar iyice saçlarımızda gezdirelim. Bu işlemi bir ay boyunca yapıldığı zaman uzun saçlara sizde sahip olacaksınız. Su her sorun için çözümdür. Saç uzaması içinde gene aynı şekilde su çok etkili olmaktadır. Günde içilen sekiz su bardağı su ile saçlarınız hem daha uzun hem de daha sağlıklı olacaktır. Saçlarınızı her sabah tarama işlemi de gene ayı şekilde saçları daha çabuk uzamasını sağlamaktadır. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta saçlarınız ıslakken taranmamaktır.

Saçlarınızın uzanması noktasında dikkat etmeniz gereken diğer nokta ise beslenme şeklidir. Beslenme konusunda gereken önem verilirse saçlar daha uzun hale gelecektir. Uzun saçlara sahip olmak için yapmanız gereken diğer nokta ise bitkisel yolları uygulamaktır. Bu yollar ise jojoba yağı, Hindistan cevizi yağı, keten tohumu yağı gibi yağ çeşitleri saçların uzaması konusunda etkili olan yağlardır. Soğan kürü de gene aynı şekilde saç uzaması sorunu için etkili olmaktadır. Soğanın kaynatılması ile suyunu daha sonra saçlarımıza dökmemizle saçlar etkili bir şekilde uzayacaktır.

Doğal Saç Kremi Yapımı

Saçınız daha kolay ve daha çabuk kurumaya başlayabilir. Bu duru yaşanan hava şartlarından kaynaklanmaktadır. Çünkü havanın sıcak olmaya başlaması ile saçlar daha kötü hale gelebilir. Bunun için artık saçınıza daha çok bakım yapmanız zamanı geldi de geçti. Saç bakımı konusunda diğer bir başlık ise doğal saç kremi yapımı yöntemidir. Bu yöntemlerle saçlarınızla ilgili yaşadığınız her türlü sorun ortadan kalkacaktır.
Şimdi ilk doğal saç kremi tarifimiz geçelim;

Isırgan otundan hazırlanan krem olacaktır. Isırgan otunu bahçeden toplayıp daha sonra kaynatalım. Kaynattığımız bu bitkiyi daha sonra süzgeçten geçirip soğumaya bırakalım. Hazırladığımız bu suyu daha sonra bir şişe içine alıp her gün saçlarımızı yıkayalım. Isırgan otu suyu saçların daha iyi olmasına olanak sağlayacaktır. Isırgan otu kremi genelde saçların daha parlak, daha canlı ve daha uzun bir görünüm elde etmesini sağlayacaktır.

İki tane muz, bir avokado, bir yumurta, bal ve iki yemek kaşığı sızma zeytin yağını bir kapta karıştıralım. Püre haline gelecek olan bu karışımı krem halinde bir kaba alalım. Saçlarınıza iyice kremi sürünüz. Kremin saç diplerine kadar ulaşılması için iyice saçlarınızda gezdiriniz. Etkisi için on dakika bekleyelim. Böylece sizde hazırlanan bu kremin etkisini göreceksiniz. Muz saçlarınızın daha nemlenmesini sağlayacaktır. Bunun için kuru saçlara en iyi etkiyi yaratacaktır. Zeytinyağı saçlarınızı daha parlak ve daha canlı görünmesini sağlayacaktır. Bal ile ise saçlarınız daha yumuşak hale gelecektir. Bu maske sayesinde saçta yaşanan her saç sorununa çözüm bulmuş olacaksınız.

Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

Saç bakımı saçları beslemeye yarayan yollardan biridir. Saç bir bayan için en dikkat çekici yerdir. Bunun için özellikle bayanlar saç konusunda gereken bakımı yapmaktadırlar. Bunun için bizler de doğal saç bakımı nasıl yapılır, sizlere yardımcı olması adına araştırdık.

Saç konusunda doğal yollarla yapılabilecek olan bakım aşamasında ilk başta saçın yağlanma sorununa karşı neler yapılmalı bakalım.İlk önce yağlanma sorunu olan kişilerde yapmaları gereken, saçın yağlanma sorununa karşı öncelikle elde ettiğimiz hakiki zeytinyağıyla saç derisine on beş dakikalık bir zaman zarfı boyunca mesaj yapınız. Daha sonra ılık su ile ıslatılmış olan havlu ile saçlarımızı kapatalım.

008
008

Bu havlu sayesinde saçınızda bulunan zeytin yağın emilmesini sağlayacaktır. Daha sonraki bir sorun ise şampuan seçimidir. Saçlarınıza uygun ve ayrıca doğal bitkilerden yapılmış olan bir şampuan seçiniz. Saçınızın doğal beslenmesi için doğal bir krem tercih ediniz. Bunun sayesinde her duş aldıktan sonra saçlarınıza sürdüğünüz doğal olan krem ile saçlarınız daha iyi görünecektir.

Saçların beslenmesi için gerekli olan diğer önemli doğal bakım ise saç maskesidir. Saç maskesi ise gene sizin edindiğiniz bitkilerden olabilir. Ya da emin olduğunuz bir kozmetikçide edindiğiniz saç maskesi ile saçlarınız olduğundan daha güzel görünecektir. Yarım fincan bal ile yarım fincan zeytinyağının karışımından elde edilen saç maskesini her duş öncesi saçlarınıza sürünüz. Böylece saçlarınız daha parlak ve daha canlı bir görünüme kavuşacaktır.

Doğal Saç Bakım Kürü Tarifi

Saç bakımının mihenk taşı ürünleri bakım yağlarıdır. Yılan yağından gül yağına, bademden çörek otuna kadar bir çok şifalı bitkinin yağı bulunmaktadır. Bu yağların saçlardaki etkisi tartışılmaz derecededir. Yapılan araştırmalar ve kullanıcı yorumları bize göstermiştir bunu. Sarımsak yağının saç çıkarma, hint ve yılan yağının saç uzatma, hindistan cevizi ile badem yağının da saç onarma alanlarındaki yetenekleri malum bir gerçektir. Bu sebeple bu kür ile yumuşacık ve güçlü saçlarınız olacaktır.

Yapmanız gereken tek şey düzenli ve disiplinli olarak bunu sürdürmek. Birçok ürün içinde doğal olanı bulmak çok zordur. Bu sebeple evde kendi rahatlığınızda bildiğiniz ürünlerle yapacağınız bu kürle boyadan dolayı yıpranmış, yanmış saçlarınız dahi kendini onaracaktır.Aşağıda sizler için doğal saç bakım kürü tarifi paylaşarak, bakımınıza yardımcı olmaya çalıştık. Öncelikle temin etmeniz gereken malzemeler:

– Argan yağı (1 çorba kaşığı)
– 2 yumurta sarısı
– 1 adet robottan çekilmiş muz püresi

Verilen üç malzemeyi de belirtilen oranlarda karıştırınız. Sonra hazırladığınız bu karışımı saç diplerinden saç uçlarına doğru sürünüz. Uygulama işlemi bittikten sonra saçlarınızı streç film ile kaplayıp iki buçuk saat boyunca bekletiniz. Ütü ile ısıtılan havlu ile streç filmin üzerini eşarp gibi kapatın. Böylelikle ipeksi yumuşaklık için malzemenin saç derisiyle bütünleşmesi gerçekleşecektir.

012
012

Bu kürün uygulanması ilk zamanlar için iki haftada bir olarak, ilk bir aydan sonra üç haftada bir uygulayarak düzenli bir şekilde kullanın. Bu kürü 4 ay boyunca devam ettirerek hayal ettiğiniz star saçlara kavuşabilirsiniz.

Demir Eksikliği Saç Dökülmesi Yapar Mı ?

Demir eksikliği şu sıralar birçok insanın ortak sorunu durumuna gelmiş konumda. Tabi demir vücutta sentezlenmediği için dışarıdan alımı elzem ve önemlidir. Çünkü demir kan hücrelerinin taşınmasını sağlar. Hemoglobin denen kan hücresinin taşıyıcı maddesi; organlara, dokulara, damarlara protein taşınmasını sağlar. Zaten kendisi protein yapısındadır.

Ayrıca diğer başlıca görevleri arasında kandan solunum organlarına oksijen taşıma ve solunum organlarından dokulara karbondioksit ve proton taşıma yer alır. Hemoglobin başlıca demir taşıyan ve eksikliğinde ciddi sorunlara yol açan bir maddedir. Hemoglobin eksikliği demek; kan hücrelerinden al yuvarların yani eritrositlerin beslenememesi ve dokulara yeterli oksijen gitmemesi ve kan üretilmemesi sonucu doku harabiyeti ve fonksiyon kaybı ile sonuçlanır. Makalemizin devamında demir eksikliği saç dökülmesi yapar mı sorusuna cevap bulabileceksiniz.

İnsanlar eskiden demir ihtiyacını demir dökme tencerelerinde yemek yaparak, organ beslenerek, kırmızı et tüketerek, doğal beslenerek gidermeye çalışmışlardır. Tabi eski neslin daha sağlıklı bir cilde bedene ve ışıl ışıl saçlara sahip olmasının nedeni burdan gelmektedir. Şimdilerde ise değişen yaşam koşulları nedeniyle eskiden uygulanan yöntemler biraz eskiye kaçmıştır.

Zaten artık demir eksikliğine bağlı kansızlık her yaş ve cinsiyet grubunda sık sık görülmektedir. Küçük çocuklarda büyüme geriliği ve durması, tırnak kırılması, yetişkinlerde saç dökülmesi ve saç yıpranması. Özellikle demir eksikliği protein ile ilgili olduğu ve saçın yapısı da proteinden oluştuğu için eksikliği ciddi saç dökülmesine neden olur. Yeterince beslenmeyen saç kökü daha fazla dayanamaz ve koparak dökülme yaşar. Saç dökülmeniz varsa bir HBG testi yaptırıp öğrenmeniz ileri dönemde kellik yaşamamak için iyi olacaktır.

Çam Yağı Saç İçin Nasıl Kullanılır ?

Saç bakım ürünlerinin pahalı olması ve içerisinde birçok kimyasal maddenin bulunması nedeniyle saçlar için son zamanlarda doğal yağlar talep görmektedir. Bu yağlardan birisi de çam yağıdır. Çam yağının faydaları saymakla bitmez. Eğer sizde çam yağı saç için nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız makalemizden faydalanabilirsiniz.

Bakteri ve mikroplara karşı saçları koruyan çam yağı saç dökülmesine karşı da bire birdir. Ayrıca saç derisinin nemlendirilmesini sağlayan çam yağı, saçları geç uzayan kişiler için de tavsiye edilir. Düzenli kullanıldığında saç derisini ölü hücrelerden arındıran çam yağı, bu sayede kepek problemini de ortadan kaldırır. Çam yağını saça uygularken ise dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Çam yağı uçucu yağlardan birisidir. Uçucu yağlar cilt ile direk temas ettiğinde kızarıklık ve yanmalara neden olacağından dolayı tek başına kullanılmaz.

Bundan dolayı çam yağının da saç derisi ile direk temas etmesi tavsiye edilmez. Çam yağının kullanılmadan önce taşıyıcı yağlarla birlikte seyreltilmesi gerekir. Örneğin 1 damla çam yağı ile 10 damla zeytin yağı karıştırılıp saç derisine uygulanabilir.

013
013

Saçlarınız hassas ise zeytin yağı miktarını arttırmanız gerekir. Zeytin yağı yerine diğer taşıyıcı yağlardan olan lavanta yağı, badem yağı veya jojoba yağı da kullanılabilir. Bu karışımın haftada 2 kez kullanılması yeterli olacaktır. Çam yağını kullanmanın diğer bir yolu ise şampuanın içerisine dökmektir. 600 ml şampuanın içerisine 2 kapak çam yağı koymak yeterli olacaktır. Şampuan ile çam yağı iyice karıştırıldıktan sonra her yıkamada bu karışım kullanılabilir. Düzenli kullanıldığında ise beklenen sonuca kavuşmak mümkündür.

Cansız Saçlara Bakım Önerileri

Cansız görünen saçların birçok problemi vardır. Seyreklik, yıpranmışlık, matlık gibi sorunların tümü toplandığında cansız saçları oluşturur. Dolayısıyla cansız saç problemi olan kişilere, saçlarını sağlığına kavuşturmak ve güzel bir görünüm oluşturmak amacıyla, saçlarına çeşitli bakımlar uygulayıp, işe yarayanı bir müddet kullanmak düşüyor.

Aşağıda verilecek olan bakım önerilerinden içlerinden size uygun olduğunu düşündüğünüz birini seçip belli bir süre ve belli aralıklarla uygulamanız gerekir. Ayrı günlerde hepsini sırasıyla denemeniz saçınızı yorar ve fayda sağlamaz. Seçtiğiniz bir bakım türünü iki hafta kullandıktan sonra faydasını görmeye başlamadıysanız farklı bir bakıma başlayabilirsiniz. İşte cansız saçlara bakım önerileri:

Saç problemlerinde bir numaralı bakım önerisi her zaman için badem yağı kullanımıdır. Badem yağı içeriği, özellikle saçları parlatma ve gürleştirmede etkilidir. Üç tatlı kaşığı kadar badem yağını saç köklerine, ardından uçlarına uygulayarak 15 dakika bekleyin. Daha sonra bol suyla yıkayın. Badem yağını saçtan tam olarak ayırabilmek için nemlendirici özelliği bulunan bir şampuanla yıkayın, durulayın. Bu işlemi iki gün aralıklarla iki hafta uygulayın.

Etkisini gördüğünüz takdirde haftada bir uygulayabilirsiniz. Bir başka etkili bakım ise zeytinyağı ve limon karışımıdır. Yarım çay bardağı zeytinyağı, iki tatlı kaşığı limon suyu karıştırılarak dipten uca uygulanır. Yarım saat bekledikten sonra şampuanla yıkayın ve durulayın. Doğada yağı bulunan çoğu bitki saçlar için etkili olmakla birlikte ceviz ve avokado yağlarıyla uygulanan bakım kürü de etkisini hemen gösterir. Yarım çay bardağı avokado yağı, yarım çay bardağı ceviz yağı karıştırılarak dipten uca uygulanır. Otuz dakika bekledikten sonra şampuanla yıkanır ve durulanır. Tüm bakım önerileri saçlarınızı sağlığına kavuşturur ve cansız saçlar derdi son bulur.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu