BilimTeknoloji

Esnek Solar Panel ve Yarı Esnek Solar Panellerin Diğerlerinden Farkları

Esnek güneş panelleri, çoğunlukla tekne ve yatlarda kullanılan panellerdir. Daha düz olmayan, eğimli alanlar için kullanımı uygun olan esnek güneş panelleri, diğer güneş panellerine göre daha hafiftir.

En Temel Özellikleriyle Yarı Esnek ve Esnek Güneş Panelleri

Esnek solar panel, diğer panellere göre daha hafif olması ve kolaylıkla taşınabilir ve monte edilebilir olmasıyla birçok alanda kullanılabilmektedir. Esnek güneş paneli, 20 dereceye kadar eğilebilir bir yapıda tasarlanmıştır. Tabanı alüminyumdur.

Esnek Güneş Paneli 130 Watt Monokristal

Diğer Panellerden Hangi Özelliklerden Dolayı Ayrılır ?

Esnek güneş panelleri, diğer güneş panelleri gibi verimli çalışmalarının yanı sıra, diğer panellere göre daha hafiftirler. Esnek bir yapıda tasarlanan bu paneller, kolay kolay kırılmayan, darbelere karşı son derece dayanıklı panellerdir.

Esnek yapısı nedeniyle, diğer güneş panellerini kullanmanın mümkün olmadığı birçok alanda esnek solar güneş panelleri kullanılabilmektedir. Yatlarda, teknelerde, otobüs duraklarında, eğimli alanlarda kullanılabildiği gibi, hafif olması nedeniyle de kamplarda ya da enerji ihtiyacı olan yerlerde de kolaylıkla taşınarak kurulumu sağlanıp enerji ihtiyacının karşılanmasına yararlar.

Lexron 550 Watt Half-Cut Perc Monokristal Güneş Paneli

 

Hangi Durumlarda Esnek Solar Panellerini Tercih Etmeliyiz ?

Esnek solar güneş panelleri, diğer panellerin kullanılabildiği tüm alanlarda kullanılabilir. Bunun yanı sıra, diğer panellerin kullanılamadığı eğimli ve hareketli alanlarda da kullanımı mümkündür. Hafif olması ve kolay taşınması nedeniyle de seyyar enerji ihtiyacını karşılamak için esnek solar güneş panelleri kullanılabilir. Esnek solar güneş paneli kurulumu ve keşif bilgileri için internet sitemiz aracılığıyla bizlere ulaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Solar Kablo 4 mm : 20 Metre Kırmızı – 20 Metre Siyah

 

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu