Bilim

Elektrikli Araç Şarj Üniteleri Çeşitlerinin İncelenmesi

Elektrikli araçlar, her geçen gün sayısı artan yeni nesil cihazlar olup, yenilenebilir enerji ile gücünü üreten arabalardır. Son dönemlerde sıkça tercih edilen elektrikli araçlar, elektrikli araç şarj istasyonu girişiminde bulunan yatırımcıların sayısını da arttırmıştır.

Bu bağlamda pek çok insan elektrikli araç şarj ünitesi konusu üzerine araştırmalar yapmakta ve bu ünitelerin çeşitlerini merak etmektedir.

Teknolojik gelişmeler sayesinde çok farklı bir boyuta gelen ve elektrikli araç şarj üniteleri, pek çok farklı özelliğe sahip olup, tek bir panel üzerinden rahatça kontrol edilebilmektedir.

Elektrikli araçların 30 dakikalık bir şarj dolumu ile yaklaşık olarak 150 kilometre yol gidebilmesini sağlayan üniteler, yakın bir gelecekte benzinlik kadar yaygın hale gelecektir. Bu nedenle karlı bir girişimde bulunmak isteyenler, elektrikli araç şarj ünitelerinin çeşitlerini öğrenmek ve bu doğrultuda hareke etmek istemektedir.

Elektrikli Araç Şarj Ünite Çeşitleri Nelerdir?

Elektrikli arabaların şarj edilmesini sağlayan şarj istasyonları farklı özelliklere sahip olabilmektedir. Bahsi geçen özellikler bakımından birbirinden ayrılan bu üniteler, temel olarak elektrik gücüyle çalışan arabaların güvenli şekilde şarj edilebilmesini sağlamaktadır.

Elektrikli araba şarj istasyonlarının çeşitleri incelendiği zaman temel olarak AC ve DC şarj özelliği bulunan üniteler ile karşılaşılmaktadır. Bu türler, istasyonun ne kadar güç verebildiği ve araç şarjını ne kadar süre içerisinde doldurduğuna bağlı olarak birbirinden farklılaşmaktadır.

Elektrikli arabalar için kurumsal bir şarj istasyonu kurulumu yapmak istiyorsanız ve ünite çeşitleri hakkında kararsızsanız, Ekonomik Şarj firmamız üzerinden danışmanlık alabilir ve üstün Bursa elektrikli araç istasyonu hizmetlerimizden yararlanarak tüm teknik kurulumu kolay ve hızlı bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Elektrikli Şarj Ünitelerinin Özellikleri Nelerdir?

Elektrikli şarj üniteleri gelişmiş özellikleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Daha önce de belirttiğimiz üzere elektrikli şarj ünitelerinin farklı çeşitleri bulunmaktadır, ancak çoğu özellik her çeşitteki istasyonlarda mevcut olabilmektedir. Aşağıdaki listede elektrikli şarj ünitelerinin özellikleri sıralanmaktadır.

  1. Elektrikli şarj istasyonlarında arabalarını şarj eden kullanıcılar, panel üzerinden şarj seviyesi gibi bilgilere anlık olarak erişebilmektedir.
  2. Şarj ünitesi sahibi de tek bir panel üzerinden tüm kullanımları rapor şeklinde alabilmekte ve sorun olursa anlık görüntüleyebilmektedir.
  3. Şarj aygıtı arabaya bağlandıktan sonra istasyon kitlenmekte ve aracın çalınma durumu gibi güvenlik sorunlarının önüne geçilmektedir.

Bu özellikler ve ağ avantajları sayesinde tamamen güveli ve hızlı şekilde arabaların güç alması sağlanabilmektedir.

Elektrikli Şarj Üniteleri Kurulumu

Elektrikli arabalar, benzinle çalışan arabalara kıyasla %80 daha ucuza araç kullanımı sağlamaktadır. Bu nedenle pek çok insan elektrikli araçlar için şarj istasyonu hizmeti vermek için kurulumlar hakkında bilgi almak istemektedir.

Elektrikli araç istasyonları, oldukça komplike bir yapıya sahip olup, genellikle şebeke veyahut sanayi elektriği ile çalıştırılmaktadır. Sistem kurulumlarınızı gerçekleştirebilmek için Ekonomik Şarj firmamıza danışabilirsiniz.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir Yorum

  1. Kesinlikle desteklenmeli bu tarz yatırımlar. Enerji kaynağı olarak yenilenebilir enerjiye yönelmeliyiz. Bu tarz yatırımlar hem özel sektör hem de kamu nezdinde kesinlikle desteklenmeli

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu