GenelTeknoloji

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurmak İzne Tabi mi?

Dünyada kaynakların sınırlı olması nedeniyle, nüfusun artışı, küresel ısınma ve çevrenin kirlenmesi gibi nedenlerle insanlara daha sağlıklı ve devamı olan bir gelecek için çare aramaya başlamışlardır. Bu gibi nedenlerle, bu konuda her yıl birçok buluş yapılmaya devam ediliyor.

Elektrikli Araç Nedir?

Dünyada petrol kaynaklarının sınırlılığı, gazların yarattığı çevre kirliği ve daha da ekonomik olması gibi nedenlerle yapılan birçok buluşlar arasında yer alan buluşlardan birisi de elektrikli araçlardır.

Elektrik enerjisi kullanılarak çalışan araçlar henüz yaygınlaşmasa da gün geçtikçe yaygınlaşmaya devam ediyor. Geleceğin trafik araçlarının olacağı öngörülen elektrikli araçlar için de geleceğin yatırımı da elektrik araç şarj istasyonu kurulumu olacaktır.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Nedir?

Elektrikli araçların enerji ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan istasyonlara elektrikli araç şarj istasyonu denir.

Türkiye’de de üretim ve kullanımı başlayan elektrikli araçların en ihtiyaç duyduğu gereksinim şarj istasyonlarıdır. Elektrikli araç şarj istasyonu bu araçlar için çok gereklidir.

Yenilenebilir enerji sektörünün geleceği için çalışan https://www.ekonomiksarj.com, müşterilerinin memnuniyeti için elektrikli araç şarj istasyonlarını araçlarla buluşturmaya devam ediyor.

Elektrikli Şarj İstasyonu Kurulumu Nasıl Yapılır?

Elektrikli araçların gürültüsüz çalışması ve gaz salınımı olmaması gibi avantajlarının yanında diğer petrol kullanan araçlar gibi yoluna devam edebilmesi için araç şarj istasyonlarına ihtiyacı vardır. Bu istasyonların az olması ise bu araçlar için dezavantajdır.

Trafiğe çıkan elektrikli araç sayısının her geçen gün artması, bunlar için vazgeçilmez olan araç şarj istasyonlarının da daha fazla noktada ve daha sık aralıklarla kurulumunu gerektirir.

Elektrikli şarj istasyonu kurmak isteyenler, bu işi yapan ve satışını yapan firmalarla anlaşarak belirlenen noktalara kurulum yaparak ve prosedürlerini yerine getirerek faaliyete başlayabiliyorlar. Devlet tarafında da desteklenen bu istasyonların kurulumu için lisans şartı aranmıyor.

Elektrikli Şarj İstasyonu Kurmak İçin Neler Gereklidir?

Elektrikli şarj istasyonu kurmak için şunlar yapılmalıdır.

  1. Şarj istasyonu tedarik edilmesi gerekir. Bu istasyonlar istenilen her noktaya kurulabilir. Sürücü tarafından kullanılabilen bu sistem de, satıcı firmalar için ödemenin önden alınması, personel gereksinimin olmaması, büyük mekana ihtiyaç duyulmaması gibi özellikleri dolayısıyla avantajlıdır.
  2. Elektrikli araç şarj istasyonlarında 2 çeşit şarj yöntemi olmalıdır. Normal şarj ve hızlı şarj olmalıdır.

Elektrikli şarj istasyonu kurmak için bu şartlar gerekir. https://www.ekonomiksarj.com/ akıllı tip kurumsal şarj istasyonu ürünüyle ve yılların tecrübesi ile müşterilerine hizmet ediyor.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurulum Maliyeti Nedir?

Elektrikli araç şarj istasyonu kurulumunda maliyet hesabı yapmak önemli bir kavramdır. Bireysel olarak bu işe girilebileceği gibi, kurulumcu firmalar aracılığıyla da bu işe yatırım yapılabilir.

Bir adet elektrikli araç şarj istasyonu fiyatı ortalama olarak 4 bin lira kadardır. Yurtdışı üretici firmalardan tedarik edilmesi maliyeti düşürür. Elektrikli şarj istasyonu ünitesinin satın alınması, kurulum ücreti ve kurulacak alana kira maliyetleri söz konusu olur.

Araç Şarj İstasyonu Kurmak İçin Nereler Tercih Edilir?

Türkiye’de genelde kurulacak yer olarak benzin istasyonları tercih edilir. Benzin istasyonları da aylık bu işi için 500 ile 4000 lira arasında kira ücreti alırlar. Bu gidere ek olarak harcanacak elektrik tüketim bedelini de katmak gerekir. Kurulan noktada aktif kullanılıp kullanılmamasına göre de değişen bir maliyet ortaya çıkar.

Yapılan bu kadar masrafa karşın, kullanılan elektrik giderinin yüzde 100 oranından fazlası gelir olarak geri dönmektedir. Tüm avantaj ve dezavantajlar hesaplanarak elektrikli araç şarj istasyonu kurulum maliyeti hesabı öyle yapılmalıdır.

Akıllı tip kurumsal şarj istasyonu satış ve kurulumu yapan https://www.ekonomiksarj.com, sipariş aşamasından, kuruluma, iade aşamalarına kadar her aşamada müşterilerine hizmet vermeye davam ediyor. Yılların verdiği tecrübe, hesaplı fiyatları ve taksitli seçenekleri ile hızlı teslimat ve sonrasında servis imkanı ile sektörde yükselmeye devam ediyor.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu