Tanıtım Yazıları

Durfoam’un Polietilen Köpük Ürünlerine Yakından Bakış

Polietilen köpük ürünlerinde hizmet vermekte olan çok sayıda firma bulunuyor. Firmaların bir kısmı hazır ürün satışı yaparken bir kısmı da kendi ürettikleri ürünlerin satışını yapıyor. Her iki satış şeklinin etkisiyle piyasada farklı nitelik ve özellikte polietilen köpük ürünleri bulunur. Ürünleri birbirinden ayıran en önemli özellikler ise kalite ve piyasa fiyatlarıdır. Kimi firmalar gereksiz yüksek fiyatlar ile ürünü satarken kimi firmalar ise fiyatı en dibe çekip buna paralel kalitede ürün satımı yapıyor. Her iki durumda da ortaya müşteri mağduriyeti çıkar. Firma ise kaliteli ürünlerini uygun fiyata satış prensibi sayesinde piyasadaki diğer firmalardan ayrılıyor.

Hangi Sektörler İle Çalışıyor?

Firmanın üretmiş olduğu polietilen köpük (polyethylene foam) yani polietilen köpük yapı bakımından sıradan ürünlerden farklılık gösteriyor. Çapraz bağlama teknolojisi ile bir ilke imza atan firma, piyasada bulunan diğer firmalardan farklı olduğunu gösteriyor.

Firmanın çalıştığı hizmet kollarının bazıları şunlar;

  • Otomotiv
  • Sağlık
  • Eğlence
  • Spor
  • Eğitim gibi çok sayıda sektörün ihtiyacına cevap veriyorlar.

Bu hizmeti verirken de kaliteli ürün ve uygun fiyat anlayışından taviz vermiyorlar.

Ne Gibi Ürünleri Bulunuyor?

Kimyasal olarak çapraz bağlı polietilen köpük yani kimyasal olarak çapraz bağlı polietilen köpük (chemically cross linked polyethylene foam) yapısını kullanıyorlar. Ürün; su geçirmeme, ısı ve ses yalıtımı sağlama, çevre dostu olma ve zehirli maddeler içermeme özelliği sayesinde firmayı piyasanın önüne taşıyor. Zemin, ısı tesisatları, kaplama işleri gibi pek çok alanda çapraz bağlama tekniğini kullanıyorlar. Bu sayede de farklılık yaratıyorlar.

Evler İçin Ne Gibi Ürünleri Var?

Firmanın ürün yelpazesinde bulunan fiziksel olarak çapraz bağlı polietilen köpük (physically cross linked polyethylene foam) yani fiziksel çapraz bağlı polietilen evlerde de kullanılıyor. Parke altı uygulamada bu ürünleri tercih ediyorlar. Kullandıkları sistem sayesinde ürüne üstün özellikler kazandırıyorlar. Bu özelliklerin bazıları; çürümemesi, ısıyı tutması, enerji tasarrufu sağlaması, bakteri oluşumunu engellemesi, ezilmemesi ve kırılmamasıdır. Şap altı polietilen köpük üretimini de yapıyorlar. Şap altına döşenen ürün hem ısı hem de ses yalıtımı sağlıyor. Bu sayede ısıtma ve soğutma giderlerinde tasarruf yapılmasını sağlıyorlar.

İzolasyon Ürünleri Nelerdir?

İzolasyon ürünlerinde hem dayanıklılık hem de yüksek yalıtım sağlıyorlar. Çapraz bağ sistemi ile hafif ve kolay işlenen ürünleri sayesinde hem kullanımı kolaylaştırıp hem de maksimum verim alınmasını sağlıyorlar. Ürünleri esnek ve kolay kesilebilir yapıda üretiyorlar. Bu sayede de ürünün döşenmesi ve uygulanması esnasında zaman kaybının önüne geçmiş oluyorlar.

Çapraz bağların bir başka avantajı ise kimyasal sıvılardan etkilenmemesidir. Firmanın ürettiği izolasyon ürünleri kimyasal sıvılardan etkilenmeyecek şekilde tasarlanıyor. Özellikle boru izolasyonun sürekli dış ortam ile iç içe olduğunu düşünecek olursak bu özellik uzun ömürlü izolasyon anlamına geliyor. İzolasyon ürünlerini tesisattan kaynaklı sesleri yalıtacak şekilde üretimini yapıyorlar. Bu da ses kirliliğini önlüyor.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu