Uzay

Dünya’nın Etrafında 20Bin Km’lik Tuhaf Çizgi Keşfedildi

Uzaya meraklı insanların ilgisini çekecek bir konu gündeme geldi. Uzay sevdalısı youtuber Tyler Glockner gezegenimizi çevreleyen 20 bin km’lik bir çizgi olduğunu iddia etti. Tyler’a göre bu garip çizgi Antarktika’dan Kuzey Kutbu kadar uzanıyor. Daha çok buluta benzeyen bu şekil çok düzgün bir şekilde çizilmiş gibi görünüyor. Uzmanların henüz bir açıklama yapmadığı bu konu hakkında insanların bir sürü teorisi var. Uzaylıların bu ile ilgisi olduğunu düşünenler insan sayısı çok fazla. Açıklama yapılmaması halinde çoğalacak bu teorilere bir göz atalım.

Bilgisayarla yapılmış gibi gözüken bu bulutumsu çizgi hakkında kesin bir bilgi bilinmediği için insanlar kendi düşüncelerini belirtiyorlar. Bu 20 bin km’lik çizgiyi aşırı hızlara sahip yeni bir tür jetle oluştuğunu düşünenler var. Bu teknolojiye sahip olmadığımız için akla ilk olarak uzaylılar geliyor. Dünyayı ziyaret eden uzaylıların yüksek teknolojik jetleri ile arkalarında bıraktıkları iz olduğu düşünülenler arasında. Bu düşünceyle alan eden bazı youtuber ise işi komikliğe vurarak Noel Baba’nın izi olduğunu söylüyorlar.

Hiçbir teorinin doğruluğu bilinmemekte birlikte bu çizginin Antarktika’dan Kuzey’e uzanan manyetik enerjinin oluşturduğu bir hat olduğunu iddia edenler de mevcut. Uzaylılardan kaynaklanan yabancı bir ışık olduğunu düşünüyorlar. Uzmanların açıklamama yapmaması da insanların şüphelerini arttıyor. Bu çizgi gerçek değilse bir açıklama yapılacağı düşünülüyor. Aksi söz konusu olduğu için insanlar uzmanların bir şeyler sakladığını düşünüyor.

Uzaylılar konusunda çoğu insanın aklında bir soru işareti var. Gerçekten varlar mı yoksa bizim hayal gücümüz mü kesin değil. Hal böyle olunca da sürekli onlarla ilgili teoriler üretilmeye devam ediyor. Google Earth’te yaşanan bir aksaklık sebebiyle gözüken bir çizgi olduğunu da söyleyenler var. Hangisi doğru bilemiyoruz. Fakat, şuan göndemi meşgul  konular birisi ne olduğu bilinmeyen 20 bin km’lik çizgi. Ne olduğu ile ilgili açıklama yapılmadığı sürece uzaylıların bizi ziyaret ettiğin ile ilgili hayallerimiz devam edecek gibi gözüküyor.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu