BilimTeknoloji

Dünyamızı Korumak Yenilenebilir Enerjiler ile Mümkün

Solar paneller, güneş enerjisini enerjiye çevirmenizi sağlayan, yüzeyinde birçok güneş hücresi bulunduran bir enerji kaynağıdır. Günümüzde yenilenebilir enerji kaynaklarının önem kazanmasıyla beraber güneş enerjisi kullanımı da özellikle güneşli gün sayısı fazla olan bölge ve ülkelerde ön plana çıkmıştır. Dayanıklı güneş panelleri sayesinde sizler de evlerinizin çatılarında bu enerjiyi tercih edebilirsiniz.

Solar Paneller ve Güneş Panelleri Teknolojisi

Watt enerjilerine solar paneller değişkenlik göstermektedir. Bununla beraber, ekonomik solar panel sistemleri polikristal ve monokristal olarak ikiye ayrılmaktadır. Polikristaller, piyasada daha uygun fiyatlı olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat verim açısından monokristallerin daha etkili olduğunu söyleyebiliriz.  Neredeyse tüm modeller esnek ve dayanıklı şekilde üretilmektedir. Güneşin çok az bir paydasıyla yeterli enerji ve elektrik üretimi yapılabiliyor.

Kullanım Alanları Günden Güne Artıyor

Güneş panelleri yalnızca bilindiği üzere sıcak su ihtiyacını değil aynı zamanda elektrik, ısınma ve soğutma ihtiyaçlarını da karşılar. Ekonomik güneş panelleri sayesinde, çevreye zarar vermeden hem de bütçenize katkı sağlayarak enerji ihtiyacınızı bütünüyle halledebilirsiniz. Evinizin ya da iş alanınıızn buna uygun hava şartlarında bulunduğunu düşünüyorsanız kesinlikle solar panel denemelisiniz.

Fiyatları Ne Durumda

Tükenmeyen ve bütçeye uygun bir enerji türü olduğu için zamanla birçok kişi tarafından tercih edilmeye başlanmıştır. Özellikle yazlık bölgelerde bulunan ya da güneş alan bir alanda binanız bulunuyorsa mutlaka tercih etmelisiniz. Ekonomik Solar, polikristal, monokristal ve yarı esnek çeşitlere sahiptir. Fiyatları da bu çeşitlerin yanı sıra 50 watt’tan 300 watt’a olan türlerine göre değişmektedir.

Ekonomik Solar ‘ın web sitesinden 3 solar panel örneği,

Esnek Güneş Paneli 130 Watt Monokristal

Lexron 10 Watt Polikristal Güneş Paneli

Lexron 22 Watt Polikristal Güneş Paneli

 

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu