Bilimİnternet

Dünya İnternetinin %40’ını Youtube Kullanıyor

YouTube çoğu ülkede gündemi belirleyecek kadar popüler bir hale geldi. Bu popülerliğin boyutu ise hazırlanan son raporda oldukça net bir şekilde görülebiliyor. Mobil internet kullanımını inceleyen Sandvine, YouTube’ın trafiğin yüzde 37’sini kullandığını paylaştı.

YouTube’un ardından mobil internet trafiğini en çok kullanan ikinci platform yüzde 8.4 ile Facebook oldu. Her ne kadar son dönemde çeşitli skandallarla gündeme gelse de Facebook’un hala oldukça popüler olduğu söylenebilir. Ancak Facebook’u hemen arkasından yüzde 8.3 ile Snapchat takip ediyor. Bu noktadan sonra değerler hızla düşmeye başlıyor. Örneğin üçüncü en büyük platform yüzde 5.7 ile Instagram.

İnternette dolaşmak için kullanılan trafiğin boyutu yüzde 4.6 seviyesinde. Son olarak mobil uygulama mağazaları App Store ve Google Play ise sırasıyla trafiğin yüzde 2.1’ini ve yüzde 1.9’unu kullanıyor.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu