BilimKadın

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri, Dişlerinizi Doğal Beyazlatın

Rahatça gülümsemenin en önemli sebebi beyaz dişlerdir. Sigara , kahve, çay, kullandığımız ilaçlar baş etken olmak üzere birçok nedenden dolayı dişlerimiz beyazlığını kaybeder. Dişlerimizi fırçalasakta, kullandığımız diş macunları dişlerimize beyazlığını geri kazandırmaz.

Dişlerimizin eski beyazlığına kavuşmasının maliyeyi az ve etkisi oldukça güçlü formülleri var. Güzel ve rahatça gülümseyebilmek için yapmanız gereken doğal diş beyazlatma yöntemleri arasında karbonat, muz kabuğu ve çilek vardır.

Aradığınız çözüm yine doğada

KARBONAT: Herkes tarafından bilinen ve kullanımı yaygın olan karbonat, en etkili diş beyazlatma formülüdür. Ayrıca dişleri beyazlatmanın dışında, ağızda bulunan bakterileri yok ederek, ağızdaki plak tabakasını temizler. Karbonatı 2 farklı şekilde kullanabilirsiniz. Bunlardan ilki, karbonata biraz su ekleyerek macun kıvamına getirmek. İkincisi ise, 1 çay kaşığı karbonata, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyip yarım limon sıkarak kür haline getirmek. Eğer macun halinde kullanacaksanız 3 günde bir uygulayın. Eğer tercihiniz kürden yana olacaksa haftada bir uygulayın.

MUZ: Hiçbir işe yaramadığını düşünüp çöpe attığımız muz kabuğu dişin beyazlamasına yardımcı olan doğal ve etken bir maddedir. Muz kabuğu ile dişlerinizi diş fırçası ile fırçalar gibi 3 dakika fırçalayın. 20 dakika beklettikten sonra ağzınızı su ile iyice çalkalayın. Beyaz dişlere kavuşmak için haftada 3 kez uygulayın.

ÇİLEK: En sevilen meyvelerden biri olan çilek, içeriğinde diş macunlarında kullanılan malik asit bulundurması nedeniyle, dişlerdeki bakterileri öldürerek, dişlerin beyazlamasına yardımcı olur. Çileği macun kıvamına gelene kadar ezin ve diş fırçası yardımıyla dişlerinizi fırçalayın. Çok fazla kullanıldığında diş minesine zarar verebileceğinden bu uygulamayı sık sık tekrarlamayınız.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu