BilimKadın

Çocuklarda Öksürüğe Ne İyi Gelir ?

Öksürük sorunu akciğer ve ya solunum yolunda oluşan balgam sorunun sökülmesine yardımcı olan bir sağlık problemidir. Öksürük sorunun pek çok nedeni olmakla birlikte asıl nedenleri arasında ise, yaşanan soğuk havalarda çocuğun soğuk alması, dumanlı havalarda çocukların dumanlı havayı soluması ve ya çocuğun azgına ve ya burnuna her hangi bir yabancı cismin girmesi sonucu öksürük sorunu çocukta meydana gelir.

Öksürüğün iki çeşidi bulunmaktadır. Kuru öksürük ve diğer öksürüktür. Çocuklarda kuru öksürük pek önemli değilken diğer öksürük önemli bir tehdit oluşturur. Peki, çocuklarda öksürüğe ne iyi gelir ?

Çocuk Nezlesi Önemli Sorunların Habercisi Olabilir

Eğer öksürük balgamlı öksürük ise çocuklar bir doktor tavsiyesi ile alınan öksürük şurubu ile tedavi edilmelidir. Bu durumda öksürük kesilmesi ile birlikte balgam sorunu da ortadan kalkar. Öksürük sorunu yaşayan çocuğun odası geceleri her zaman nemli tutulmalıdır. Ya odanın camını aralık bırakın ya da bir yere su koyup odada bekletin.

Bu durum havanın kurumasını engelleyecektir. Yatmadan önce çocuğun öksürük sorunun yaşamaması için ılık bir şeyler içirin. Özellikle ılık süt öksürük sorunu yaşayan çocuklar için çok faydalı olacaktır. Şifalı bitkilerden yapılan çaylar da gene öksürük sorunu yaşayan çocuklar için faydalı olacaktır.

Örneğin bal ve zencefil karışımı çocuklar için çok yararlı olacaktır. Ayrıca gece yatmadan önce çocukların ıhlamur içtikten sonra sıcak bir yatakta yatmaları onların öksürük sorunu atlatmalarını daha kolay sağlayacaktır. Pekmez ve sütlü pekmez gene öksürük sorunu yaşayan çocuklar için çok yararlı olacaktır.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu