GenelKadınModaSağlık

Çilli Yüze Makyaj Nasıl Yapılır? Ela Gözlü Bayanlar İçin Makyaj Önerileri

Adriana Lima son dönemlerin de trendi olan, az makyaj taraftarı ünlülerimizden birisi. Abartı makyajdan hoşlanmayan güzel manken cildi için BB ve CC kremleri tercih ettiğini vurguluyor. Bu tarz renkli nemlendiricilerin cilde nefes aldırdığı için hem doğallık sağladığını hem de başka bir uygulama yapmaya gerek kalmadığı savunucularından. Peki, Adriana Lima makyajı nasıl yapılır ?

Tüm Victoria Secret meleklerinin de imza makyajlarından esinlenmemiz gerekirse yanaklarda özellikle şeftali tonları ve hafif pembe alt tonlu allıkları tercih etmeniz gerekiyor. Adriana Lima’nın makyajının vazgeçilmezi ise tabi ki yoğun ve göz alıcı kirpikler. Bunun için en önemli makyaj ürünümüz olan maskara devreye giriyor. Çok fazla ve kat kat rimel kullandığını dile getiriyor.

Hatta günlük hayatta boş gözlere uygulanan rimelin bile ayrı bir çekiciliği olduğunun altını çizmiş kendisi. Bu yüzden günlük hayatta makyajını yalnızca maskara ile tamamlıyor. Gelelim çantasından asla çıkartmadığını söylediği makyaj ürününe.

Tabi ki kırmızı ruj! Zaten yüzüne baktığınızda ilk olarak dudaklarının ve gözlerinin dikkat çektiğini sizde fark etmişsinizdir. Çoğunlukla kırmızı ruj tonlarını tercih eden Adriana Lima’nın parlatıcılar da tercihleri arasında. Gözlerinde maskaradan sonra en önemli yeri ise incecik bir şekilde kirpik diplerine çekilmiş olan eyeliner alıyor. Bunun hem daha canlı hem de yok gibi bir makyaj hissini verdiğini söylüyor. Son olarak eklememiz gerekirse doğal görünümlerin yan ısıra dumanlı ve bohem makyajları da sevdiğini dile getiriyor.

Çilli Yüze Makyaj Nasıl Yapılır ?

Çiller belki de bir kadını en güzel gösteren aksesuardır. Kimileri tarafından bir kusur olarak görünse de, kusurların en güzeli diyebiliriz. Ancak bazen çilleri kapatıp net bir görüntü isteyen bayanlar olabilir. Peki, çilli yüze makyaj nasıl yapılır ? Bunun için ilk olarak çilleri kapatmak üzerine bir makyaj yöntemi vereceğiz.

Çilleri kapatabilmek için kapatıcı özelliği yüksek bir fondöten seçmelisiniz. Kapatıcı özelliği yüksek olan bu fondöten üzerine pudra ile son kat geçmelisiniz. Bu şekilde çiller kapanacak ve porselen bir görüntü yakalayabileceksiniz.

Ancak siz çillerin görünmesi konusunda sorun yaşamayanlardan iseniz bu makyaj önerisi size. Öncelikle iyi bir nemlendirici ile cilt nemlendirilmeli ve ardından makyaj aşamasına geçilmelidir. Bu makyajda ilk önce gözler ön plana çıkarılmalıdır. Gözlerde derin bir görüntü oluşturulur ise çiller göze çok batmaz ve oldukça sevimli durur. İlk olarak koyu bir göz makyajı yapılmalı ve eyeliner yoğun biçimde sürülmelidir.

Ardından koyu tonlarda bir far ile gözler daha dikkat çekici hale getirilmelidir. Göz makyajı tamamlandıktan sonra sırada dudaklar var.

001
001

Ruj seçimi oldukça önemlidir. Çilli yüzlerde koyu tonlarda ruj oldukça estetik durmaktadır. Koyu kırmızı, bordo, koyu mor oldukça şık bir görüntü verecektir. Dudak kalemi ile belirgin hale getirilen dudaklar, istenilen renkte ruj ile boyanmalıdır. Son olarak çiller üzerine şeftali tonlarında bir allık uygulanması oldukça hoş bir görüntü verecektir. Alın ve çeneye de aynı tonlarda uygulanan allık makyaj bütünlüğünü sağlayacaktır.

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır ?

Makyaj yapmak bir bayanın vazgeçilmez en önemli şeyidir. Güzelliğe güzellik katmak için sadece makyaj yapmakla olmaz makyaj alanında usta olmakla gerçekleşir. Bunun için sizlere bu makale ile sizi makyaj alanında usta yapmak için bazı öneriler öne süreceğiz. Peki, doğru makyaj nasıl yapılır ?

İlk adım cildinizin daha güzel görünmesi adına bir nemlendirici sürmekle başlayalım. Makyajdan önce kesinlikle yapılması gereken ilk adım nemlendirici kullanmak olacaktır. Bu adımla makyajın daha iyi durmasını sağlamış olacağız. İkinci yapılması gereken ise iyi bir markanın fondötenini kullanmak olacaktır. Fondöten seçimi ise gene size kalmış bir durumdur.

Açık ton, kapalı ton olmak ise iki tondan oluşan fondöteninizi seçtikten sonra aydınlık bir yerde cildinize t bölgesi dahilinde sürünüz. Bu işlemde fondötenin cildinizin emmesi için iyice sürünüz. Bu işlemde fondöten fırçasından yardım alabilirsiniz. Gözaltı torbası ve fondötenle kapanmayan alanlar için ise yapmanız gereken kapatıcı almak olacaktır. Kapatıcı da dikkat etmeniz gereken ise cildinizin renk tonuyla aynı olması olacaktır. Pudra seçiminde ise ipek pudra türünü seçmeniz daha iyi bir fikir olacaktır.

Pudrayı da gene aynı şekilde pudra fırçası yardımı ile yüzünüze sürünüz. Eyeliner için adım ise, bu adımda yapılması gereken göz şeklinize göre eyeliner çekmek olacaktır. Çünkü eyeliner gözden göze farklılık gösteren bir makyaj şeklidir.

Maskara ise dolgu kirpik sevenler için iyi bir marka olması çok önemlidir. Bunun için iyi bir marka seçiniz. Son olarak ise ruja geldik. Ruj gene size kalmış ama yapmanız gereken tek şey parlatıcı sürdükten sonra ruju sürmek olacaktır. Böylece daha iyi bir ruj sürmüş olacaksınız.

Dudak Makyajı Nasıl Yapılır ?

Dudak makyajı, makyajın tamamlayıcısı aynı zamanda kadınların güzelliğini ön plana çıkarması için önemli bir yardımcıdır. Dudak makyajı olmayan bir makyaj tamamlanmamış eksik demektir. Bu kadar önem arz eden dudak makyajı muhakkak kusursuz olmalıdır. Dudak makyajının nasıl yapıldığını merak ediyor ve kusursuz bir dudak makyajı yapmak istiyor iseniz bu yazı ile mükemmel bir dudak makyajı yapabilirsiniz. Peki, dudak makyajı nasıl yapılır ? Hadi şimdi birlikte öğrenelim.

002
002

İlk olarak dudak yapınızı saptamalısınız. Eğer ince dudaklara sahipseniz, daha çok dolgun göstermeye yönelik adımlar uygulamalısınız. Dudaklarınız kalın ise belirgin bir görüntü vermek için işlem yapmalısınız. Dudak yapınızın ne olduğuna karar verdiğinizde sıra işlem aşamasına geliyor. Dudak makyajında kusursuz olmak istiyor iseniz ilk aşama nemlendirme aşamasıdır. Nemini kaybetmiş dudak kurur ve hangi ruju uygularsanız uygulayın kötü bir görüntü verir. Bunun için ilk aşama dudaklara nemlendirici uygulanmasıdır.

Sonrasında hangi tonda ruj sürmek istiyor iseniz ona uygun bir dudak kalemi seçerek dudak kenarında bir çerçeve oluşturmalısınız. Bu şekilde ruju uygulamak daha kolay olacaktır ve dudaktan ruj taşması gibi kötü bir görüntü oluşmayacaktır.

Dudak kaleminini uygularken dudak çizginizin biraz dışında bir çizgi çekmek dudaklarınızı daha dolgun gösterecektir ve istenilen görüntüye ulaşılacaktır. Ardından ruj uygulama aşaması gelmektedir. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken nokta dudak kalemi ile çerçeve yapılan alan dışına çıkılmadan rujun uygulanmasıdır.

Ruj sürüldükten sonra dudakta dağıtmak adına dudaklar arasına bir peçete konulup iki defa ağız kapatılıp açılır. Bu aşamalar ardından kusursuz bir dudak makyajı görüntüsü elde edebilirsiniz.

Ela Gözlü Bayanlar İçin Makyaj Önerileri

Çok da rastlanmayan ve tanrı harikası bir renk olan ela gözlere mi sahipsiniz? Birçok bayanı kıskandıran bu şans sizde ancak bu gözleri nasıl bir makyajla taçlandırmanız gerektiğini bilmiyor musunuz?

Öyleyse beraber bu konuya göz atalım. Öncelikle ela gözlü hanımların kaçınmaları gereken birkaç husustan bahsetmekte fayda var. Şimdi gelelim ela gözlü bayanlar için makyaj önerileri vermeye.

Ela gözlü hanımlar makyajlarında gözlerinin rengini boğacak renklerden uzak durmalı daha çok onu ön plana çıkaracak soft renklere yönelmelidirler. Bizim ela gözlü bayanlara en çok yakıştırdığımız makyaj genellikle göz rengini ortaya seren kahverengi tonlarıdır.

006
006

Kahverengi göz kalemi ile göz çerçevesi çizilmeli ve bir far fırçası yardımıyla hafifçe dağıtılmalıdır. Bu işlem gözlerimizin daha buğulu ve çocuksu bir bakışa kavuşmasını doğal bir makyaj elde etmemizi sağlayacaktır. Ela gözlerin güzelliğine güzellik katan bir diğer ton da kırmızıdır.

Yapacağınız kırmızı bir çerçeve inanmayacaksınız ama ela gözlerin rengini bir adım daha ortaya çıkaracaktır. Biraz da koyu bir makyaj düşünürseniz bir dönem meşhur olan Bihter makyajı için hazır olun deriz.

Hem doğal hem çok çekici bi makyaj için gözlerinizin içini ve kirpik diplerinizi siyah göz kalemi ile boyayınız ve gözlerinizi açıp kapayarak iyice yayılmasını sağlayınız.

Ardından gözünüzün dışından kirpik diplerini biraz aşacak hizada siyah göz kaleminiz ile koyu ve kaba bir hat geçiniz. Şimdi sıra bu keskin görüntüden kurtulmaya geldi.

Temiz olan parmak ucu yardımıyla gölgeli bir görüntüye kavuşana kadar göz kaleminizi dağıtınız. Rimelimizi alıp zikzaklar çizerek aşağı yukarı hareketlerle dolgun kirpikler elde ederek makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Bu makyajın da ela gözler için biçilmiş bir kaftan olduğunu sizler de deneyerek görebilirsiniz.

En Sık Yapılan Makyaj Hataları

Güzel ve bakımlı görünmek isteyen her kadının yolu makyajın kıyısından ya da içinden geçiyor. Bakımlı olmak, cilde yakışan renkleri ve gösterişliliği kazandırmak demektir. Kadınlar; güzel olmanın bilincini kanıtlamak için, yüz güzelliğini daha fazla ortaya çıkarmak için, çeşitli yollardan geçerler.

Makyaj her insana aynı güzelliği kazandırmaz. Cilt tipimize uygun rengi kazandırmak, doğru noktalara allık, far uygulamak, rimeli doğru sürmek, cildi doğru tanımak gibi önemli noktalar vardır. Bu noktaların ışığı altında; en sık yapılan makyaj hataları nelerdir onları inceleyeceğiz.

Makyaj hataları söz konusu olduğu zaman ilk sırayı fondöten seçimi alır. Cilt rengimizin 1,2 ton koyusu ya da açığı fondöten seçimi yaptığımızda, boyun ve cilt arasında renk tonu farklılığı göze çarpar. Bu da makyajımızda hoş bir görüntü oluşturmaz. Bu durumun önüne geçmek için, cilt ve boyun arasındaki renk eşitliğini korumak için, fondöten seçerken, boynunuza uygulamalısınız. Boynunuza giden renk, cildinize de uyum sağlar. Böylece; cilt ve boyun rengi arasında eşitlik yakalarsınız, doğru şekilde makyajınıza zemin hazırlamış olursunuz.

En sık yapılan makyaj hatalarında ikinci sırayı; Göz altı kapatıcılarını, yüzünüzdeki lekeleri, sivilceleri gizlemek için kullanmayın. Onun aksine, başka bir fondöteni gizlemek için kullanabilirsiniz.

En sık yapılan makyaj hatalarında üçüncü sırayı; Önce kapatıcı mı fondöten mi? Bu sıralama her kadının kafasını karıştırıyor. Bunun için; önce fondöteni cildinizi eşitlemek için uygulayın. Ardından kapatıcıyı uygulayın.

En sık yapılan makyaj hatalarında son sırada ise; göz altı kapatıcıları göz altına çizgi şeklinde uygulamak. Bu uygulama yerine, göz altında ters üçgen şeklinde kapatıcınızı dağıtabilir, böylece daha eşitlenmiş bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

Esmer Yüze Makyaj Nasıl Yapılır ?

Kumral ve esmer tenler makyaj konusunda biraz sorun yaşamaktadır. Bunun sebebi ise yapılan makyajın yüzde çok fazla belli olmaması bunun yanında her tonun yüzde güzel durmamasıdır. Ancak bir kaç püf nokta ile esmerlerin yüze uygulayabileceği ve oldukça hoş duran makyajlar önereceğiz. Peki, şimdi esmer yüze makyaj nasıl yapılır, hep birlikte öğrenelim.

Esmer bir ten renginiz var ise çok fazla renkli rujlar, parlak tonlar ve neon farlar ile uygulama yapmaktan kaçınmalısınız. Sizin makyajınız esmer olmanızdır.

007
007

Bunu unutmadan çok fazla doğallık sınırını aşmadan makyaj yapmalısınız. Eğer yüzünüz de leke ve sizi rahatsız eden durumlar var ise ten renginize uygun bir fondöten almalı ve bu fondöteni bir sünger yardımı ile uygulamalısınız. Ten renginizden açık fondöten kullanmak cildinizde ki ton uyumunu bozacak ve hoş olmayan yapmacık bir görüntüye sebebiyet verecektir.

Bu adımdan sonra dikkat edilecek diğer nokta göz makyajıdır. Öncelikle göz kapakları ve göz altları aydınlatıcı ile aydınlatılmalı ve daha parlak olan bir görüntüye ulaşılmalıdır. Temelin bir kaç ton açık olması göz makyajını esmer teninizde ortaya çıkaracaktır.

Kahve ve koyu alt tonlarında renkler olmak üzere göz kapaklarınıza far uygulaması yapabilir ve daha çok uzun gösteren rimeller tercih etmelisiniz. Bu nokta da renkli rimelden ve çok parlak fardan uzak durmalısınız. Dudak makyajında mat yapıda kırmızı, nude ve bordo tonları seçerek makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Bu püf noktalar ile kusursuz bir görüntü elde edebilirsiniz.

Esmerler Nasıl Makyaj Yapmalı ?

Esmer bir ten rengine sahipseniz çok şanslısınız diyebiliriz. Doğru bir makyajla güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Esmer tenlilerin cilt renkleri makyaj yapımına çok uygundur. Tabi ki doğru seçimler yapılması gerekiyor. Günlük makyajlarımızda fondöten sürmekten olabildiğince kaçınmalıyız.

Çünkü cildimiz bir süre sonra alışıyor ve artık yeterli verim alınamıyor. Bu yazımızda size esmer tenlilerin hangi makyaj kurallarına uymaları gerektiğini ve nasıl yapmaları gerektiğinden bahsedeceğiz. Peki, esmerler nasıl makyaj yapmalı gelin şimdi hep birlikte öğrenelim.

012
012

İLK İŞ FONDÖTEN

Esmer tenliler de çeşitlilikten dolayı fondöten bulmak biraz zor olabilir. Ten renginize en uygun fondöteni seçmelisiniz. Teninize oranla koyu bir fondöten seçerseniz bu sizde çok yapay bir görüntü oluşturur. Ayrıca olduğunuzdan daha büyük görünmenize sebep olabilir. Esmer tenliler genellikler yağlı bir cilde sahip oldukları için fondöten seçerken buna da dikkat etmeliler. Bu yüzden az yağlı ya da yağsız fondöten tercih etmemeliler.

PUDRA SEÇİMİ

Fondöten kadar pudra seçimi de önemlidir. Esmerler çoğunlukla fondöten yerine pudra kullanmayı tercih ederler. Çünkü pudra, cildin nefes almasını önler ve yağlanma sorununu engeller. Tabi ki bunda da doğru bir seçim yapmamız gerekir.

ETKİLEYİCİ BAKIŞLAR

Bir kadının özellikle de esmerlerin en belirgin özelliği bakışlarıdır. Bakışları daha da belirginleştirmek için de doğru adımlarla makyaj yapmalısınız. Etkileyici bir göz makyajında far seçiminiz kahve tonları, mürdüm, gri, altın rengi, zümrüt yeşili, menekşeden yana olmalıdır. Maskarayı çift kat sürebilirsiniz.

DUDAKLAR

Esmerler için vazgeçilmez olan kırmızı ruj harika durur. Tabi ki gece makyajınızda kırmızıyı tercih etmelisiniz. gündüz için biraz abartı olabilir. Gündüz makyajınızda da renkli parlatıcı rujlar kullanabilirsiniz. Ama pembeden olabildiğince kaçının.

SON NOKTA ALLIK

Makyajınızı allığınızı sürerek tamamlayabilirsiniz. esmerlere pembe tonları yakışmıyor. Daha çok şeftali tonları esmerlere yakışır.

Evde Makyaj Temizleyici Yapımı

Pahalı kozmetik ürünlerini tercih etmiyorsanız, evde de kendi makyaj temizleyici ürünümü hazırlarım diyorsanız bu yazı tam size göre. Bu yazıda, evde pratik olarak makyaj temizleme ürününüzü kendiniz hazırlayabilir, sağlıklı bir şekilde cilt temizliğinizi de yapabilirsiniz. Evde makyaj temizleyici yapımı nasıl olur ? Zaman kaybetmeden başlamaya ne dersiniz?

İlk olarak; Gül suyu ve zeytinyağı karışımını makyaj temizleyici olarak tercih edebiliriz. İki karışımın da cildimizi ne kadar iyi temizlediği, canlandırdığı ve yatıştırdığı bilgisini sizlerle paylaşabiliriz.

Yarım çay bardağı gül suyu ve yarım çay bardağı zeytinyağını karıştıralım. İkisini şişeye koyup tamamen karıştıralım. Çalkalayarak bu işlemi devam ettirebiliriz. Daha sonra hazırlanan bu karışımı göz makyajı temizliğinde ve dudak temizliğinde kullanabilirsiniz.

Hassas bölgelerimizi nemlendirerek temizler, böylece doğal ve etkili bir makyaj temizleyici yapmış oluruz. Bu karışımı, kullanmadan önce mutlaka çalkalayıp, malzemeleri birbirine karıştırarak makyaj temizliğinde kullanabilirsiniz.

İkinci olarak; Salatalık ve süt karışımıdır. 1 adet salatalık ve 1 çay bardağı süt malzemesini hazır olarak bulunduralım. 1 adet salatalığı rendeleyelim. Sütün içerisine koyarak kaynatalım. Karışımı daha sonra süzerek, rendelenmiş salatalıklardan ayrıştıralım. Kalan sütü şişeye koyarak saklayın.

014
014

Bu karışımı makyaj temizliğinde gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Doğal makyaj temizleme sütü olarak kullanmanız, cildinize nem dengesini kazandıracak, cildinizdeki kiri atacak, cildinize eşsiz bir duruş ve canlılık kazandırmaya da yardımcı olacaktır.

Pahalı kozmetik ürünleri yerine, hazırlayabildiğiniz bu karışımları, evde mutlaka uygulayın. Doğal ve etkili ürünler, sağlıklı bir cilt için güzel bir adım olacaktır.

Eyeliner Nasıl Sürülür ?

Göz makyajı her bayan için çok önemlidir. En güzel gözler için gene aynı şekilde en güzel şekilde eyeliner çekilmelidir. Eyeliner çok hassas ve çok dikkat gerektiren bir makyajdır. Bunun için eyeliner sürerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar mevcuttur. Peki, güzel bir şekilde eyeliner nasıl sürülür hep birlikte bakalım. İlk başta eyeliner sürerken dikkat edilmesi gereken birkaç noktadan bahsetmek isterim.

Yeni eyeliner sürenler için önerimiz göz kalemi ile başlamalarıdır. Göz kalemi sayesinde çok daha rahat bir şekilde sürmeye alışacaklar. Eyeliner mutlaka sürülürken en baştan ve en sona kadar sürülmelidir. Ortadan başlandığı zaman Kötü bir görüntü oluşturacaktır. Eyeliner sürerken işlemi tek seferde yapmaya çalışınız. Üstünden geçtiğiniz zaman daha kötü bir görüntü olacaktır. İşte size eyeliner çekme işlemi;

İlk adımda kirpik çizgisinin başladığı yerden bittiği yere kadar eyeliner çekilmelidir. Göz bebeğinizin olduğu nokta ile dış kısmı birleştiriniz. Kirpiklerin bittiği kısım doğrultusundan yukarı doğru bir çizgi çekiniz. Yukarı doğru çektiğiniz çizginin içini doldurmaya başlayınız. Böylece en güzel şekilde eyeliner çizmiş olacaksınız.

Ayrıca göz şekline göre d eyeliner çizimi farklılık göstermektedir. Bunun için ise sizlere şunu belirtmek isterim. İşlem aynıdır tek yapılması gereken göz şekline göre kuyruğu farklı çizmek olacaktır. Kalem eyeliner yanında jel eyeliner de bulunmaktadır. Jel eyeliner daha rahat ve daha kolay sürülmektedir. Ayrıca kuyruk kısmı da çok rahat elde edilebilir. Jel eyeliner için ise fırça olması çok önemlidir.

Fondöten Nasıl Sürülür ?

Fondöten kusursuz görüntünün en önemli parçasıdır. Ancak yüzde pul pul dökülen ve yağlı bir görüntü veren fondöten hiç bir zaman kusursuzluğun parçası olamaz. Bunun için fondöten sürerken bir çok konuya dikkat etmekte fayda var. Peki, fondöten nasıl sürülür gelin birlikte öğrenelim.

İlk olarak yüz fondötene hazır hale getirilmelidir. Yani uygun bir nemlendirici ile yüz nemlendirilmelidir. Ardından makyaj bazı ile yüz fondötene hazır hale getirilir. Fondöteni el, fırça ya da sünger ile uygulayabilirsiniz. El ile sürmek çizgi çizgi iz bırakabilir. Bunun için fırça ya da sünger ile sürmek daha doğru bir iş olacaktır. Fırça süngere göre daha profesyonel kullanıma uygun olduğu için eğer kendinize güvenmiyor iseniz sünger ile uygulama yapabilirsiniz. Bu nokta da tercih size kalıyor.

Eğer sünger ile uygulama yapacaksanız, öncelikle süngeri ıslatmalısınız. Nemli olan sünger ile uygulama daha kusursuz olacaktır. Nohut büyüklüğünde iki parça alınan fondöten alın, yanaklar, çene ve buruna noktalar halinde sürülür. Ardından nemlendirilmiş sünger ile küçük dokunuşlar yapılarak yüze yedirilir. Bu adım sonrasında yüzde tüylerin çıkış yönüne doğru sünger yardımı ile kalan fondöten de yedirilir.

Yüzde fondöten emildikten sonra son aşama olarak transparan pudra ile kusursuz görüntüye kavuşulur. Fondöten sürmek son derece basit bir iş olarak görülse de bazı noktalarda oldukça dikkatli olunmalıdır. Küçük ayrıntılar ile kusursuz görüntü elde edilebilir. Yüze uygulanan fondöten az miktarda boyun bölgesine de uygulanır ise bütünlük sağlanır.

Fondöten Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Yüzünüzde kusurlar olduğunu düşünüyor ya da cildiniz de ki renk eşitsizliklerinden rahatsız iseniz uygun ve doğru fondöten ile tüm sorunlarınızdan kurtulabilir ve kusursuz bir görüntü yakalayabilirsiniz. Peki, fondöten sürerken nelere dikkat edilmeli ?

Kusursuz görüntü yakalayabilmek için bir kaç püf noktayı dikkate almanız gerekmektedir. Bunlardan ilki fondöten seçimidir. Cilt renginizden daha koyu ya da daha açık tonlar seçtiğiniz zaman ilk yanlışı yaptınız demektir. İlk dikkat edilecek nokta cildiniz ile aynı tonda bir fondöten seçmektir. Sonrasında tercihinize göre mat ya da ıslak bitişli fondöteninizi seçebilirsiniz. Ardından yüz fondöten için hazır hale getirilmelidir.

Bunun için uygun bir nemlendirici ile tüm yüz nemlendirilmelidir. Nemini kazanan cilt ardından uygun bir baz ile fondötene hazır hale getirilmelidir. Nemini kazanan cildinize ardından bazı uygulandıktan sonra fondöten sürme aşaması gelmiş demektir. Fondöteni elle değil de fondöten süngeri ile uygularsanız daha net bir görüntü elde edebilirsiniz. Bunun için uygun bir fondöten süngeri alınmalıdır.

Sonrasında bu sünger ıslatılmalı ve uygulamaya hazır hale getirilmelidir. Fındık büyüklüğünde alınan 2 parça fondöten alın, yanak, burun, dudak üstü, şakaklar, çene ve boyuna parça parça dağıtılmalıdır. Ardından ıslak fondöten süngeri yardımı ile küçük dokunuşlar ile tüm yüze yedirilmelidir.

Sünger yüz tüylerinizin çıkış yönüne doğru sürülmelidir bu şekilde daha kusursuz görüntü elde edebilirsiniz. Son olarak daha kalıcı bir görüntü istiyor iseniz pudra ile tampon yapılmalıdır. Bu yöntemler ile kusursuz bir görüntü yakalayabilirsiniz.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu