BilimTanıtım Yazıları

Cep Telefonunuz ile En Doğru Hız Testini Yapın!

İnternet; günümüzde bilgisayarlardan çok akıllı telefonlarda kullandığımız bir mecra durumuna gelmiştir. Bu sebepten dolayı; hızlı internet kavramı çok daha önemli olmaya başlamıştır. Türkiye’deki operatörlerin hepsi internet hızının en yüksek olduğunu iddia eder. En hızlı internet hizmeti verdiğini iddia ederek daha çok müşteri toplamaya çalışır.

Cep telefonunuzda kullandığınız internetin hızı yüksek olduğu takdirde birçok işinizi daha hızlı şekilde halledersiniz. Bu yüzden,3G internet bağlantınızı veya Wifi internet bağlantınızın hızını bilmek ve buna göre seçim yapmak zorundasınız. Cep telefonlarında internet hızını ölçmeye yarayan herhangi bir program yüklü değildir. Ayrıca, internet hızını gösteren bir bilgi de yoktur.

Mobil internet hız testi - hiztesti.online

Bununla birlikte, bazı internet firmaları size uygun olmayan kampanyayı yürüterek fazladan para ödemenize sebep olabilir. Bunu engellemek için mutlaka cep telefonunuzun hızını ölçmek zorundasınız. Mobil internet hız testi yapmak çok zor bir eylem değildir.

Bildiğimiz gibi akıllı telefonlarda 3G veya wifi aracılığıyla internete bağlanılır. Her ikisi için de internet hız testi yapmak mümkündür.

Telefondan İnternet Hızını Nasıl Ölçerim?

Hiztesti.online sayesinde cep telefonunuzun hızını ölçebilirsiniz. Hangi operatöre bağlı olduğunuz önemli değildir. Turkcell hız testi veya vdsl hız testi yapabilirsiniz. Hiztesti.online sayesinde cep telefonunuzun hızını ölçmek istiyorsanız öncelikle hangi internetin hızını ölçmek istiyorsanız telefonunuzdan o interneti açmalısınız. Örneğin; wifi hızını ölçmek için wifi’yi açmalısınız. İnternete bağlandıktan sonra hiztesti.online sitesine bağlanmalısınız.

Turkcell hız testi - hiztesti.online

Siteye girdiğinizde sadece tek bir tıkla internet hızınızı ölçebilirsiniz. Bu site, çeşitli kanallardan bilgi almakta ve ayarlama işlemleri yapmaktadır. Bu sayede, en doğru ölçüm testi uygulanmaktadır. Cep telefonunuzun hızını ölçerken bekletme işlemleriyle karşılaşabilirsiniz ancak bu bekletme kısa sürdüğü için fazla sorun olmayacaktır.

TTnet hız testi - hiztesti.online

Gerekli ayarların tamamlanmasının ardından başlat kutucuğu ekranda görünecektir. Bu kutucuğa tıkladığınızda işlem başlayacak ve gerisini hiztesti.online kendisi halledecektir. Butona tıklamanızın ardından testiniz başlayacaktır. Hiztesti.online öncelikli olarak ping hızınızı ardından download hızınızı en son ise upload hızınızı ölçecektir. Bu işlemlerin hepsi oldukça kısa bir zaman diliminde gerçekleşecektir.

Hiztesti.online sayesinde 0-50 mhpsye kadar ölçüm yapabilirsiniz.

Kaynak : Hiztesti.online

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu