Çeşmeler

Bursa’da İçme Suyu Yerleri, Su Doldurulacak Yerler

Günümüzde birçok aile ve işletme içme suyu ihtiyacı için ücretsiz olarak sunulan çeşmelerden ve diğer içme suyu kaynaklarından sağlamaktadır. Bu şekilde hem ekonomi yapmış oluyorlar hem de taze ve temiz su temin etmiş oluyorlar.

Bursa ilinde ücretsiz olarak sıkça tercih edilen su doldurma yerlerini, şifalı çeşmelerini (şifalı sularını), kaynak sularını sizler için derliyoruz;

Sizler de sürekli olarak ücretsiz doldurduğunuz içme suyu kaynaklarını bizlerle paylaşabilirsiniz.

1 – Korusu (Cumalıkızık Köyü)

Bursa’da en çok tercih edilen ücretsiz su doldurma noktalarından birisidir. Yumuşak içimi ve lezzetiyle Bursa halkından tam not almış bir su doldurma noktasıdır.

2 – Ayı Çeşmesi (Uludağ Yolu)

Suyu o kadar yumuşak olmasa bile yaz aylarında buz gibi soğukluğu sayesinde uğrak bir su doldurma mekanıdır.

 

3 – Demirci Köyü Çeşmesi (Büyükorhan – Bursa)

3-4 tane yan yana çeşme bulunan bu mevki Büyükorhan ve Orhaneli ilçelerinin tam ortasında kavşak noktadadır. Şifalı olduğu söylenmektedir.

4 – Çakıryenice Köyü Çeşmesi (Çakıryenice Köyü – Büyükorhan)

Bursa iline uzak olmasına rağmen Bursa’dan bile su doldurmaya gelenler vardır. Birçok hastalığa şifalı olduğu söylenmektedir. Çeşme köyün meydanında değil, Köyün üstündedir.

5 – Şükriye Köyü Çeşmesi (Şükriye Köyü Orhaneli)

Orhaneli’nin Şükriye köyünde asırlardır akan çeşme hastaların akınına uğruyor. Köyün üstündeki bir tepeden çıkan şifalı su, ana yolun kenarındaki çeşmeden akıyor.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


4 Yorum

  1. Koru su ücretsiz değil. Ücret alıyorlar hemde çok. Arabanla gidecen sıra bekleyecen boş bidonlarını kendin götürecen işçiliğinide kendin yapacan .10 lt su 1.5 tl çok pahalı

  2. Babasinin maliymis gibi birde para aloyorlar hemde hic bir hizmet yok o parayida haketmiyorlar oranin muhtari uyuyormu bu paralae nereye gdiyor.bunlarin hesabini veremezsiniz .hem arabamla gidicem hem bidonumu goturucem hem siraya giricem hem.kendim doldurucam hemde epeyi para vericem yaziklaar olsun.

  3. LANET OLSUN BURSANIN SULARINI PEŞKEŞ ÇEKENLERE.
    LANET OLSUN BURSANIN SULARINI KENDİ MALIYMIŞ GİBİ SATANLARA.
    LANET OLSUN GÖZ YUMANLARA.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu