Çeşmeler

Bolu’da İçme Suyu Doldurulacak Yerler

Batı Karadeniz’in huzur dolu şehri olan Bolu, Ankara ve İstanbul’a yakın bir konumda yer almaktadır ve her mevsim eşsiz güzellikler ile ziyaretçilerinde hayranlık uyandırmaktadır. Sülüklü Göl, Bolu Müzesi, Kartalkaya Kayak Merkezi ve Abant Gölü gibi onlarca güzelliğe ev sahipliği yapan Bolu’da içme suyu doldurulacak yerler ziyaretçileri bu hususta mahrum bırakmamaktadır.

Mevlüt Uçar Çeşmesi

Taş işçiliğiyle Osmanlı’yı anımsatan bu çeşme hem göz dolduran motifleri ile ilgi çekmekte hem de şırıl şırıl akan suyu ile kendisine gelenleri serinletmeden ve kana kana su içmeden göndermemektedir. tarihi Tabaklar Hamamı’nın önündeki bu çeşme, buradaki tarihi atmosferi farklı bir boyuta taşımaktadır. Kökez çeşmesi olarak da bilinen bu çeşmede mealleriyle birlikte 3 âyet-i kerime ve bir hadîs-i şerif yazılıdır.

 

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu