Genel

Bilgisayar Başında Dünyayı Keşfedin

COVİD-19 sebebiyle her insan şu anda evde mahsur kalmış durumda. İnsanlar sürekli evde olmaktan ve aynı şeyler ile uğraşmaktan müzdarip. Evde canınız sıkılmasın diye, sizler için Dünya’yı yeniden keşfetmenize olanak sağlayan siteleri gezin!
Bu siteler ile sanal tur keyfini yaşayabilirsiniz.

Google Mars

Tüm dünyayı gezmek yetmez diyen kişiler için Google Mars uygulamasını öneriyoruz. Google Mars, Google Earth benzeri bir hizmet veriyor. Mars’ta yer alan dağ, krater ve kanyon gibi yapıları Google Mars’ta rahat bir şekilde görebilirsiniz.

İnternet sitesi: https://www.google.com/mars/

Full Screen 360

Fullscreen 360 sitesinde, Dünya etrafında bulunan 360 derecelik panoramaları ikonik hedef halinde gösteriyor.

Bu sitede, ekranı tam ekran yapmanız gerekiyor. 360 derece görüntü özellği ile, dünyanın en güzel yerlerinden bazı yerlerine sanal olarak seyahat etmenize olanak sağlıyor. Mars, Picchu ve en üst MT.ST. Helens ve ya diğer alanlara bakmamıza olanak sağlar.

Site adresi: http://www.fullscreen360.com/

Eath 3D Map

Seyahat etmeye hazırsanız, bu stieyi tanıtalım. Earth 3D Map, ArcGIS gibi farklı haritaların APİ sistemini kullanır. Çok güçlü bir haritalama sistemi bulunan bu sitede, analiz yazılımı ve Google Maps Embed: yer işaretleri, coğrafi özellikler, işletmeler, yer modu veya kent görüntülerinin bulunduğu bir yerde ve ya bir adresden bir iğne görüntüsü halinde belirir. Bu haritanın hiçbir işaretçisi yoktur, yönü olmayan bir haritayı kolay bir şekilde döndürür.

Google, kullanıcıları için benzersiz API sistemini burada faaliyete geçirmiş durumda. Kullanıcıların çerezlerini kullanarak oturum açan kişiler, kişileştirilmiş deneyimi bu site üzerinde kullanabilir.

Site Adresi: https://earth3dmap.com/

Louvre

Paris’in en büyük ikonik tarihi eserlerinden biridir. Aynı zamanda dünyanın en büyük sanat müzelerinden biri olarak kabul ediliyor. Louvre, Mısır’ın eski eserlerini, Müze yapıtlarını Michelangelo’nun eserlerini ve en popüler sergilerinden bazı eserlerini kullanıcılara çevrimiçi tur olarak sunmaktadır. Müzeye 360 derece bakma imkanınız bulunuyor. En nadir eserleri burada bulabilirsiniz.

site adresi: https://www.louvre.fr/en/visites-en-ligne#tabs

Air Pano

2006 arihinden günümüze kadar, Dünya üzerinde en önemli yerleri ve en iglinç köşelerin fotoğraflarını çekiyor. Antartika, yanardağ püskürtmeleri, kuzey kutup ve hatta stratosferden gelen görüntüler ile Dünyya’nın 300’den fazla yerinde 3.000 manzarası ile insanlara hizmet veriyor.

Her hafta belirli günlerde airpano.com sitesi üzerinden sanal turlar yayınlanıyor.

internet sitesi:: https://www.airpano.com/

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu