DekorasyonGenel

Beyaz Tv Ünitesi Modelleri, Çatı Katı Dekorasyon Fikirleri

Son yıllarda özellikle de temizliğe ve hijyene düşkün bireyler tarafından ev dekorasyonunda tercih edilen renk kesinlikle beyaz diyebiliriz. Hem evin temizliğini daha fazla ortaya çıkarttığı hem de daha huzurlu ve dingin bir ortam yarattığı için mobilya ve dekorasyon ürünlerinde en çok tercih edilen renk beyaz ve krem tonları oldu.

Tabi bu renk tercihi her tür mobilyada olduğu gibi Tv ünitesi modellerinde de kendini gösteriyor. Özellikle hanımların tercihi olan beyaz Tv ünitesi modelleri hem evin dekorasyonunu tamamlıyor hem de mobilya, halı ve perdeleriniz hangi renk olursa olsun uyum sağlıyor.

Beyaz Tv ünitesi modellerin en büyük avantajlarından bir tanesi de özellikle biblolara ve çeşitli süslere meraklı iseniz bunları en güzel şekilde sergileyen ve evinizin şıklığını böylelikle arttıran bir ürün oluşu.

Kullanışlılığına göre çeşitlilik gösteren bu modeller çekmeceli, raflı, kitaplıklı ve hatta mini barlı gibi farklı tasarımlardan oluşuyor. Tamamı ile düz beyaz renklerden oluşan modeller bulabilmek mümkün olduğu gibi desenli Tv üniteleri bulmakta mümkün.

002
002

Özellikle siyah ve beyazın vazgeçilmez uyumunun kullanılarak tasarlandığı Beyaz Tv Ünitesi modelleri en çok tercih edilenler arasında. Yine yer yer mürdüm yada kahve tonlarının kullanıldığı ünitelerde odalarınıza beyazın dinginliğine ilave olarak biraz daha canlılık katıyor.

Led kullanılarak aydınlatma yapılmış olan tasarımlar da yine göz kamaştıran ürünler arasında Evinizde titizliğe önem veren, odanızın tasarımı her ne olursa olsun uyum sağlayabilecek ve bunun yanı sıra göz yormayacak bir Tv ünitesi istiyorsanız tercihiniz kesinlikle beyaz bir Tv ünitesinden yana olmalı.

Çatı Katı Dekorasyon Fikirleri

Her insanın hayalidir sıcak bir yuvası olması. Yuvası olduktan sonra da o yuvayı doldurması. İlk eşyalarla sonra da çocuklarla. Bir daire sahibi olmak güzel şeydir. Ama bir çatı katı hiçbir şeye değişilmez. Oranın huzuru, samimiliği mutluluk vericidir. Çatı katından çıkıp gidemez insan. Çatı katınızı daha güzel bir yere çevirmek için bu yazımızda çatı katı dekorasyon fikirleri vereceğim.

Eğer çatı katını bir yatak odası yapacaksanız loş bir ortam yaratmaya çalışın. Etrafı bez rengi veya açık kahveye boyayın. Mobilyalarınızı da bu renkte seçin. Yatağınızı pencerenin tam karşısına kurun. Gece ışığından ve gündüz ışığından faydalanabilmek için. Az yer kaplayan çok amaçlı dolaplar alın. Kendi zevkinize göre isterseniz eğer tam yukarıya cam yaptırabilirsiniz. Daha hoş bir ortam yaratmış olursunuz.

004
004

Benim için çatı katı kitap okumayı çağrıştırır. Eğer sizde çatı katında ders çalışmak, kitap okumak istiyorsanız kütüphanenizi çatı katına taşıyın. İçeri girdiğinizde içinizin açılması için rafları rengarenk yapın. Bir de tam camın önüne bir masa yerleştirin, burada ders çalışın, kitap okuyun.

Duvar kenarlarına krem rengi minderler yerleştirin ki istediğiniz zaman masa başından kalkıp yere oturabilirsiniz. Ben minderleri krem rengi dedim ama zevkiniz hangi renk isterse o renk yapın. Çatı katlarını değerlendirmeyi bilin. Fazlalık eşyalara koymak ve ardiye gibi kullanmak için görmeyin. Çatı katında tarzınızı yaratın.

Çift Kişilik Pike Takımı Modelleri

Yatak odamızın düzenli ve şık olmasını isteriz. Bunun için yatağı, yorgan toplamak yetmez. Odanın belli renk ve uyumu vardır. Bu renk ve uyumu yakalamak için de, en güzel pikeler odamızı şık göstermeye yetecektir. Bu pike takımlarını yaz kış tercih edebiliriz. İsterseniz sadece yatağınızın üzerini örtmek için, isterseniz üzerinize örtü olarak da kullanabilmek için, yaz kış mevsimlerine özel farklı üretilen bu pike takımlarının farklı renk ve modellerini sizler de tercih edebilirsiniz.

Bahar ve yaz aylarında, yorgan battaniye gibi örtüler tercih etmeyiz. Bunun yerine hem terletmeyen, hem de üşütmeyen pamuklu pike takımlarını tercih edebilirsiniz. Bu mevsimlerde; daha pastel renkler tercih edilmektedir. Hem sade, hem göz yormayan pike takımı modellerinde, pastel tonlara sahip modellerin yanında, küçük çiçekli pike takımları da tercih edilmektedir. Çift kişilik pike takımı modelleri; yatak odanızın ferahlığını sağlarken, sade bir şıklık için de, yatak odanızın güzelliğini daha fazla ön plana çıkaracaktır.

Bu pike takımları yazın pamuklu olarak üretilmekte olup, hem örtmek için hem de yatak üstüne şıklık katmak için tercih edilmektedir. Kış mevsimlerinde ise; saten pike takımları, yorgan ve battaniyelerinizin daha düzenli olmasını sağlayacak, odanıza asil bir hava katacaktır. Kışın saten pike takımlarında; daha canlı renkler, koyu renkler, dantel detayları, işlemeler tercih edilmektedir.

005
005

Daha klasik şıklık arıyorsanız, saten pike takımı modellerini tercih edebilirsiniz. Fransız dantelli pike takımlarının da şahaneliğini bilmeyen yoktur. En çok tercih edilen bu pike modelleri, yeni evlilerin göz bebeğidir. Yatak odanıza çok yakışacak bu fransız dantelli pike modellerini siz de tercih edebilirsiniz. Pike etrafında, yastık kenarlarında kullanılan danteller, odanızın hoş bir Fransız havasına bürünmesine yardımcı olacaktır.

Çilek Kız Genç Odaları

Hayatımızın hemen hemen her alanın da belli dönemler değişiklikler yapmak bizlere iyi gelmektedir. Kimi zaman bu değişim saclar da kimi zaman yaşam tarzın da kimi zaman ise dekorasyon da belli değişiklikler yapmak bize iyi gelmektedir.

Arkadaşlar bu gün ki konumuz da sizler için çilek kız genç odaları hakkın da bir araştırma yaptık. O zaman ne duruyorsunuz haydi bir an önce başlayalım da sizler de bir an önce çilek kız genç odaları ile tanışın. Hem kızınızı mutlu edin hem de değişimin tadını çıkarın. Arkadaşlar çilek kız genç odaların da bu sezon daha çok canlı renkler tercih edilmektedir. Bu renkler pembe ve fuşyadır. Pekala çilek kız genç odaları nasıl dekore edilmelidir?

Arkadaşlar çilek genç kız odasını dekore ederken ilk olarak mağazadan kızınıza en uygun çilek kız mobilya ve dekoratif ürünler seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra yapmanız gereken bu ürünleri ve mobilyaları çocuğunuzun zevkine göre dizayn etmektedir.

006
006

Bu sezon çilek genç kız odaların da gardıroptan yatağa yataktan makyaj masasına makyaj masasından her turlu aksesuara kadar çeşit çeşit ürün bulunmaktadır. Bunun yanı sıra çilek kız ürünlerin güzelliklerinin yanı sıra kaliteleri ve rahatlıkları ile de göz doldurmakta ve hemen hemen her anne ve baba adayının favori markaları arasın da yer almaktadır. O zaman ne duruyorsunuz sizler de hemen size en yakın mağazaya koşun ve kızınıza en uygun mobilyaları seçiniz.

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocuklarımızın güzel ve zevkli dekorasyona sahip odalarda olmasını ve o odalarda yaşamasını çok isteriz. Çocuk odalarında ilk bahsedeceğimiz nokta, odanın güneşe dönük olması ve iç dekorasyonunda güneşten faydalanması ön planda olmalıdır. Bu nedenle, çocuğun yatağı güneşin doğduğu yöne doğru konumlandırılmalıdır.

Çocuk odasında; yatağın dışında, çalışma masası da cam önü ya da ışığın rahatça yansımadan gelebildiği alanda olmalıdır. Bu işlemler ve bilgiler, çocuğunuzun her fırsatta güneşten faydalanmasının ne kadar önemli olduğunu hatırlatmaktadır.

Çocuk odası dekorasyon fikirleri edinirken, ilk önce duvarlarınızın enerji anlamında dikkat çekici olmasını önemsemelisiniz. Duvarlarınızda, kolonlarda ya da ara duvarlarda, turuncu, mavi, kırmızı, yeşil gibi canlı renkler kullanarak, çocuk odasının yaydığı enerjiyi ve canlılığı kazandırabilirsiniz.

Bu renkli görünüm, çocuklarınızın odaya alışmasını, adapte olmasını, çok vakit geçirmesini, enerji yakalamasını sağlamaktadır. Duvarlarda, silinebilir, antiallerjik duvar boyaları kullanmalısınız. Çocuğun renkli dünyasından kopmaması için, odasında rengarenk oyuncakların yanı sıra, rengarenk duvar boyalarıyla da çocuk odasının canlılığını sağlayabilirsiniz.

007
007

Tekdüze olmadan, çocuğunuzun yaratıcılığını arttırmak için, renkli raflar, kutular, çocuğunuzun boyama yapabileceği alanlar yaratabilir, onun kendine ait dünya kurmasına yardımcı olabilirsiniz. Çocuk mobilyalarında tercih edilen, bebek, araba, gemi, ev şeklindeki yatak takımlarından alarak, çocuğunuzun enerjik olmasını, yaratıcılığını güçlendirmeyi de sağlayabilirsiniz.

Çocuk odası dolaplarında, rengarenk seçimler yaparak, enerjilerine bir enerji de siz katabilirsiniz. Bu basit adımlarla, onların renkli dünyasından kopmamasını sağlayarak, her daim yaratıcılıklarını kullanabilecekleri hayal dünyası yaratmalı, bulutlar, kalplerle birlikte boyayacağı alanlar olmalıdır. Çocuklarımızın psikolojik gücünü, fiziksel gücünü kazanması adına, onun enerjisine ve mutluluğuna uyum sağlayan dekorasyon fikirlerini önemseyin.

Çocuk Odası Dekorasyonunda Renk Seçimi

Ev dekorasyonu biz hanımlar için en eğlenceli şeydir. Tüm evin dekorasyonu için en can alıcı nokta çocuk odasının dekorasyonudur. Hele bir de yeni anne baba olacak bireyler için en tatlı heyecandır çocuk odası dekorasyonu. En tatlı seçimler, en cıvıl cıvıl renkler bu oda için seçilir. Beşikler, bazalar, arabalı yataklar, prenses yatakları, rengarenk nevresimler, en pufuduk oyuncaklar . Peki, çocuk odası dekorasyonunda renk seçimi nasıl olmalı? Dekorasyonda kullanılacak renk önerileri nelerdir?

008
008

Çocuk odası dekore ederken, odanın çocuğunuzun zaman hatcamak isteyebileceği gibi bir yer olması lazım. Eğer çocuk odasında sıkılacak ve huzursuz olacaksa boşuna uğraşmayınız. Çünkü çocukların her biri ayrı birer evrendir. Ve bu evrenlerin ayrı ayrı hayal güçleri vardır.

Issız bucaksız. Sınırları olmadan hayal eden ufaklıklar. Ve siz odalarını dar bir kalıp ve onların hayal gücünü kısıtlayıcı şekilde dekore ederseniz bu çocuğunuzun gelişimini de etkileyecektir.

Çocuk odası için, eğer kızınız var ise odayı pembelere, lila tonlarına, turuncu renkleriyle bezeyebilir, rengarek puzzle oyuncaklar, bebekler, pufuduk ayıcıklar ve kedicikler ile süsleyebilir odayı olduğundan eğlenceli hale getirebilirsiniz.

000
000

Eğer erkek evladınız var ise, oda mavinin en güzel tonlarına, yeşilin açık tonları, krem veya bej, kırmızı yada sarı, renklerle boyayabilir, arabalı yataklar seçebilir sevdiği kahramanın nevresimi ile odaya cıvıltı katabilirsiniz. Yalnız renk seçimi yaparken cesur olmalısınız. Birden fazla renk uygulayabilir ve mobilyalarla, oyuncaklarla yada nevresim takımlarınızla hareketlilik kazandırabilirsiniz.

Çocuk Odası Halı Modelleri

Neşe ve mutlulukla dolu bir çocuk odası hazırlamak ve bu odayı onlara armağan etmek emek ve uyum ister. Sizin zevkinizin sonucu olarak şekillenen ancak, çocuğunuzun da enerjisini yansıtan bir dekorasyonun olması gerekmektedir.

Çocukların odasında sağlıklı mobilyalar olması gerekirken halılarda da bu özellik aranmaktadır. Halıların çoğu çıkardığı toz ve yün sayesinde alerjik reaksiyona sebep olmaktadır. Bu sebeple halılarımızı seçerken, temizlenmesi kolay olan, antialerjik halılarda tercihte bulunmalıyız.

001
001

Bu halılar çocukların üzerinde çokça vakit geçirebileceği, eğlenebileceği, bazen yuvarlanabileceği, zıplayabileceği alanlar olacaktır. Bu sebeple, halıların rahatlığı kadar kaymaması, kullanılabilir ve temizlenebilir olması da önemlidir. Çocuk odası halı modelleri seçilirken minik yavrunuzun da fikrini almayı sakın ihmal etmeyin.

Çocuk odasındaki mobilyalarla uyum içerisinde olacak halılarda ilk aranan renk ve model, canlı renklerdir. Modern ve spor bir havaya bürüyen halı renk ve modellerini tercih etmelisiniz. Salon veya oturma odasında kullanılan klasik detayda halılar çocuk odalarında tercih edilemeceğinden, daha pastel renkler, toz çıkarmayan modeller arasında seçim yapmalısınız.

Çocuk odanızın rengi, canlı renklerden oluşuyorsa, çocuğunuzun da halının üzerinde eğlenebileceği alanlar sunan halıları tercih edebilirsiniz. Bu halılarda rengarenk puantiyeler olabilir, tren yolları olabilir, kare kutular olabilir. Bu şekiller üzerinde, çocuk oyuncaklarını istediği yere koyabilir, şekilleri algılayabilir, arabalarını bu şekillerin etrafında gezdirerek hem eğitici bir model olan hem de onun rengarenk, enerjik odasına uyum sağlayan halıları seçebilirsiniz.

004
004

Sayılardan oluşan halıları da seçerek çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunurken, odanın enerjisini de arttırabilirsiniz. Çocuk, kendi odasında rahat hissetmeli, enerjisini hissetmelidir. Bu sebeple, odanın sahip olduğu enerjiyi en üst seviyede tutacak, eğitici dekorasyon ürünleri seçerek siz de çocuğunuzun gelişiminde katkıda bulunabilirsiniz.

Çocuk Odasına Ranza Fikirleri

Çocuklar bizim şüphesiz en değerli varlığımızdır. Ve çocukların ev içinde mutlu olması hepimizin en hassas noktalarından biridir. Odalarını dizayn ederken bu hassaslıkla hareket edilir.

Onlar için odadaki en önemli eşya ranzalarıdır. Hem çocuğunuzun rahat uyku uyuması hem de odaya uyum sağlaması açısından ranza seçerken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar vardır. Gelin şimdi çocuk odasına ranza fikirleri hakkında bilgi sahibi olalım.

005
005

Oda geniş ise seçimler rahatlıkla yapılabilirken oda dar ise seçilebilecek ranza modelleri daralmaktadır. Odaya uygun olan ranza modelleri belirlendikten sonra çocuğunuzun yaş grubuna uygun modeller arasında seçim yapmanız gerektiğini unutmayın.

Bunun yanında yaşına uygun seçimler yaparken çocuğun çabuk büyüdüğünü ve yatakları uzun soluklu kullanacakları da aklınızdan çıkmamalıdır. Bunun için seçimleriniz gelecek 5-6 yılın planı dahilinde olmalıdır. Eğer odanız dar ise çok fonksiyonlu ranza modelleri seçerek dar alana fazlaca şey sığdırabilir ve boş alanları arttırabilirsiniz. Ranza altında yer alan dolaplı modeller ile yer tasarrufu yapabilir ve ayrıca dolap için masraf yapmamış olursunuz.

Odanız geniş ise son dönemin en trend modeli olan modern ranza modelleri karşımıza çıkmaktadır. Ranza altında yer alan dolap ve bunun yanında çalışma masası ile bir çok fonksiyonu bir arada barındıran ranzalar ile çocuklarınız mutlu ve odanız daha toplu olacaktır. Bunun yanında kay kay ve salıncakta yer alan ranza modelleri çocuğunuza ev içinde bir oyun ortamı da sunmaktadır.

Çocuklar İçin Arabalı Yatak Modelleri

Bir çocuk her ne kadar kendine ait olan bir ortamda yaşar ve kendi iç özelliklerini yansıtıyor olan bir odaya da sahip olur ise gelecekte de o kadar iyi bireyler olacaktır. Bundan dolayı her çocukların kendi zevklerine uygun olan biri birinden farklı olan oda seçenekleri de yer almaktadır.

006
006

Her erkek çocuğun hayallerinin en özel köşesinde yer alan arabalara küçük yaşlarda sahip olabilmeleri amacı ile birçok ünlü marka tarafından üretilen çocuklar için arabalı yatak modelleri de yer almaktadır. Bunlar arasında kimi çocuk küçük ve kibar olan arabalara ilgi duyar iken de kimileri de kamyon gibi olan arabalara da ilgi duyar.

Her çocuk kendi zevklerine ve ilgilerine uygun olan arabaları da rahatlık ile bulabilmeleri amacı ile oldukça farklı olan seçenekleri de yer almaktadır. Her çocuk arasında genellik ile tercih ediliyor olan modelin de üstü açık olan araba modelleri olmalarından dolayı üstü açık arabalı yatak modelleri de oldukça farklı araba modelleri ile de birçok ünlü markanın vitrinlerinde yerini almaktadır.

Sadece bu kadarı ile de değil bir yandan da üstü kapalı arabaları tercih eden çocuklar için de üstü kapalı olan birçok araba modeline ait olan yatak modelleri de yer almaktadır. Her çocuk kendi sevdiği renklerde olan yataklara da sahip olabilmesi amacı ile biri birinden farklı olan renkleri ile de mağazalarda şimdiden sahiplerini beklemek için de yerlerini almıştır.

Dekorasyonda Country Tarz Nasıl Yapılır ?

Evde farklı bir tarzınızın olduğunu göstermek mi istiyorsunuz o zaman dekorasyonda country tarz nasıl yapılır bunu gelin hep birlikte yapalım. Genellikle rahatlıklarına çok düşkün kişilerin tercih ettiği dekorasyonlardır.

Genellikle klasikliği seven ve ahşap içerikli modeller seven kişilerin tercihidir. Bu tarz seviyorsanız neler yapabilirsiniz? Country tarzı yakalamak için eskitme görünümü, ferforje, ahşap görünümlü modellerdir .

007
007

Genellikle geniş şekilde olan koltuklar, rahat ve konforlu koltuklar şeklinde döşenir. Koltuğun kumaşında genelde çizgili, çiçek motifleri olan, ekose, büyük küçük desenler olan duvarların beyaz olması ve duvar kağıtları ile döşenerek yapılmasıyla harika görünümler yaratılabilinir.

Genelde contry tarzında az eşya ile güzel görünümler yaratılmaya çalışılır. Doğal taşlar ile döşeme yapıldığında da harika görünümler ortaya çıkıyor. Bu tarz da bir dekorasyonda asla parlak renkler kullanılmaz mat renkte olan renkler hakim olmalıdır. Özellikle kahverengi, siyah, mavi ve beyaz gibi.

Country tarzında bir dekorasyonda önemli ayrıntılardan biri de aydınlatma da bunun için genelde eskitilmiş tarzda abajurlar kullanılır. Dilerseniz ferforje tarzında avizeler kullanabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken özelliklerden biri de şu olmalı ki cam ya da kristal kullanmayın.. Seçtiğiniz eşyalar biblolar ahşap tarzda olmalıdır. Seçilen yemek masaları eskitilmiş ahşap ve ona uygun eskilerden görünümlü bir masa örtüsüyle muhteşem bir görünüm yaratmak tamamen siziz elinizde.

En Yeni Tv Ünitesi Modelleri

Salon dekorasyonu deyince aklımıza ilk gelen TV üniteleri olmaktadır. Salonunuzun şıklığı için TV üniteleri seçimine dikkat etmelisiniz. TV üniteleri, sadece televizyonunuzu taşımakla kalmıyor aynı zamanda duvarınızda gösterişli ve şık bir tablo görevi görüyor.

Özellikle küçük salonlara sahipseniz mutlaka edinilmesi gereken TV üniteleri odanızı fazla eşyalardan kurtaracaktır. Sizlere bu yazımızda en yeni Tv ünitesi modelleri ve aynı zamanda kaliteli, şık ve ucuz TV ünitesi modellerinden bahsedeceğim.

008
008

Spor yaşamayı seviyorum, spor tasarımlardan vazgeçemem diyorsanız sarı, mavi, kırmızı, mor tonlarında yuvarlak hatlı daha dar TV üniteleri tam size göre. Bu TV ünitelerini spor bir L koltuk takımı ile dekore edebilirsiniz. Duvarda oluşturacağınız raflar ile alanı daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Böylece modern ve spor bir görüntü elde edebilirsiniz.

Geçmişten kopamıyor, geçmişin simgelerini evinizde görmek ve hissetmek istiyorsanız Retro görünümlü ahşap koyu veya açık tonlarda TV ünitelerini seçebilirsiniz. Ahşap ile beyaz renkleri birleştirerek geçmiş ile günümüzü aynı ortamda dekore edebilirsiniz. Daha net ve modern bir Retro görünümü elde etmek istiyorsanız dekorasyonunuza bordo renkli TV üniteleri ile çarpıcılık katabilirsiniz. Lüks olsun istiyorsanız avangart modelleri tercih edebilirsiniz.

Beyaz, gümüş, altın varaklı oymalı TV üniteleri ile saraylarda yaşıyormuş gibi hissedersiniz. Bu TV üniteleri oldukça geniş bir yer kaplayacağından alanınızın geniş olmasına dikkat etmelisiniz. Alacağınız diğer mobilyaları yine avangart tarzında seçerek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Seçeceğiniz ve isteğiniz doğrultuda tüm ürünler tüm kategorilerde her mobilya markasında bulunmaktadır. Önemli olan neyi sevdiğiniz ve istediğinizdir.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu