Çeşmeler

Bayburt’ta İçme Suyu Doldurulacak Yerler

Bu yazıda neler var?

Çoruh Vadisi, Bağcı Müzesi, Dede Korkut Türbesi, Helva Köyü Buz Mağarası, Aydıntepe Yeraltı Şehri ve Bayburt Kalesi gibi önemli yerleriyle ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatan Bayburt içme suyu doldurulacak yerler bakımından da seçenekler sunmaktadır.

Nar Kazan Çeşmesi

Merkez Kaleardı Mahallesi’ndeki bu çeşme Bayburtluların su ihtiyacını karşılamanın yanında, şehri ziyarete gelenler tarafından da su doldurmak için tercih edilmektedir. Şehirde Aşağı Nar Kazan Çeşmesi ve Yukarı Nar Kazan Çeşmesi olmak üzere 2 adet Nar Kazan Çeşmesi bulunmaktadır. Halk Sağlığı Laboratuvarı, aylık analizlerinde bu çeşme suyunun temiz olduğunu belirlemiştir. Düzenli olarak yapılan ölçümlerde hep temiz çıkan bu çeşme, Bayburt sakinlerinin ve misafirlerinin su ihtiyacını karşılamaya devam etmektedir.

40 Çeşme

Ulu caminin güneydoğusundaki alanda iki tanesi büyük olmak üzere 40 adet çeşme bulunmaktadır. Bol bol su akıtan bu çeşmeler, Bayburt’ta su dolum yerleri arasında gösterilmektedir.

 

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu