BilimSağlık

Baş Ağrısı Neden Olur ? Sebepleri Nelerdir?

Günlük hayat da yediden yetmişe hemen hemen her yaş kesiminden her bireyin ortak problemlerden biri de baş ağrısıdır. Hemen hemen hepimiz oluşan şiddetli baş ağrılardan şikayet eder ve çeşitli ağrı kesici ilaçlara baş vururuz. Peki baş ağrısının nedenleri nelerdir. İşte tam da bu sorunuzun cevabı için sizlere bu gün ki konumuz da baş arısının nedenleri hakkın da bir araştırma yaptık. O zaman ne duruyorsunuz haydi bir an önce başlayalım da sizler de bir an önce sürekli olarak oluşan baş ağrısı neden olur hakkında bili sahibi olunuz.

Arkadaşlar aslın da baş ağrılarınızın bir çok farklı nedeni bulunmaktadır. Bunlardan biri yorgunluk ve de strestir. Gün boyu çalışır ve bazen de oluşan aksaklıklar yüzünden tedirgin oluruz ve bu da baş ağrısına yol açar. İmi zaman ise gözlük kullananlar ya da göz problemi yaşayan bireyler de çeşitli baş ağrılarının oluşmasına yol açar. Ve ya depresyon ve de uykusuzluk sonucu göz de ve başın çevresin de ağrılar meydana gelir. Son olarak da boyun ve de baş çevresin de oluşan hasarlar da ve boyun fıtıklarının sonucun da baş ağrıları şiddetli olarak meydana gelir. Peki baş ağrılarını gidermek için neler yapılabilir. Arkadaşlar hepimizin klasik yöntemi ağrı kesicilerdir. Ancak bu geçici ve de Zararlı yöntemlerdir. Bunun yerine rezene ve de papatya gibi doğal yolar ile baş ağrınızı giderebilir ve de rahatlayabilirsiniz.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu