Biyografi

Asla Vazgeçme! İşte Acun Ilıcalı’nın Hayatı

Türkiye’de televizyon tarihinde yenilik getiren Acun Ilıcalı Aslında Kimdir? Acun Ilıcalı’nın inanılmaz hayatı.


Edirne’de 1969 tarihinde düynaya gelen Acun Ilıcalı’nın gerçek ismi Ali Acun Ilıcalı’dır. Annesi İlknur hanım, kooperatifler il müdürü, babası ise müteahhitlik mesleğini icra ediyordu.
Acun Ilıcalı, ilk ve orta okulunu Edirne istiklal ilkokulu’nda tamamladıktan sonra, Kadıköy Anadolu Lisesin’de lise hayatına devam etmiştir. Lise öğrenimi bittikten sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünü kazanmıştır. Fakat Öğretmenlik bölümünü bitirememiştir.

Bodrum’a giderken annesini ve babasını trafik kazası sonucunda kaybetniştir. Acun Ilıcalı, annesinin ve babasının vefatından sonra büyük bir travma geçirmiştir. Tarihler 1994 yılını gösterdiğind Acun Ilıcalı, Bağdat caddesi’nde ağır bir motosiklet kazası geçirmiştir. Motosiklet kazası sonrasında sol kolu kırılan Acun Ilıcalı, bu kaza esnasında arkasında oturan arkadaşını kaybetmiştir. Anne ve babasından az da olsa bir miras kaldıysa da bu miras iki sene içerisinde tamamen tükenmiştir.

Acun Ilıcalı, Bağdat caddesinde bir kot dükkanı açmıştır. Kot dükkanından ise zara ederek batmıştır, dükkanı kapatmıştır.

Acun Ilıcalı, Esat isimli arkadaşıyla hava alanına giderken Show Tv binasını görmüştür, bu esnada çocukluk arkadaşı Göktuğ Sevinçli’nin Show Tv’de çalıştığını öğrenince hemen o binaya giderek İlker Yasin’i de ziyaret etmiştir. Daha sonrasında ise, Acun Ilıcalı spor muhabiri teklifini almıştır. 2002 tarihinde başlayan Acun Ilıcalı’nın hayat serüveni “Acun Firarda” isimli eğlence-gezi programı ile televizyon ekranlarına taşınmıştır. Acun Ilıcalı 2004 tarihinde “Acun Medya” adlı şirketi resmen kurmuştur. Daha sonra televizyon ekranlarında yeni girişimleri ile ismini duyuran Acun Ilıcalı, “Fear Factor, Var mısın Yok musun?, Survivor Türkiye, Söyle Söyleyebilirsen, Yok Böyle Dans ve O Ses Türkiye ” gibi programların sunuculuğunu üstlenmiştir.

Acun Ilıcalı, 2013 tarihinde Show Tv’den yollarını ayırmış, Star TV’ye geçmiştir. Bu süreç içerisinde ise sekiz.com ve acunn.com isimli internet sitelerini kurmuş ve yayına internet sitelerinden de başlamıştır. Acun Ilıcalı Shop90 isimli televizyon kanalının %40 hissesine ortak olmuştur. Doğuş Yayın Grubu ortaklığında ise, TV8 kanalının (%70 sahibi) satın almıştır, 2014 tarihinde ise Star TV ile yollarını ayırmıştır.

Acun Ilıcalı, Türkiye’de birçok insanın halen daha izlemekte olduğu TV8 ekranlarına birçok yeni program getirmiştir. Milyonları ekranlara kilitleyen Ilıcalı, Ninja Warrior Türkiye, Para Bende, Hülya Avşar Show, Arda’nın Mutfağı, Aileler Yarışıyor, Ver Fırına, Kel Alaka, Akademi, Ütopya, Rising Star Türkiye, İşte Benim Stilim ve 3 Adam gibi programları da TV8 kanalında yayınlamıştır.

Acun Ilıcalı, çok kısa bir süre içerisinde Türkiye’de vergi rekortmenleri arasında yerini almıştır. Geçirdiği travmatik olaylar, üzücü durumlardan sonra Acun Ilıcalı, 2020 tarihinde en çok izlenen programların sahibi olarak yerini korumaktadır.

Acun Ilıcalı, ilk evliliğini Seda Başbuğ ile 1988 tarihinde yapmıştır. Bu evliliken “Banu” adında bir kızı olmuştur, 1993 tarihinde ise ayrılmışlardır. 2003 tarihinde ise Zeynep Yılmaz ile ikinci evliliğini gerçekleştiren Acun Ilıcalı, bu evliliğinden Yasemin ve Leyla adlarında iki kızı olmuştur. 2016 tarihinde Zeynep Yılmaz’dan tek celsede boşanmıştır.

Acun Ilıcalı’nın en son evliliği 2017 tarihinde Şeyma Subaşı ile olmuştur, bu evliliğinden bir kızı olmuştur.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu