BilimMobilTeknoloji

Artık Çentikli Olmayan Telefonlar Rafları Süsleyecek

Akıllı telefonlarda yeni tasarımlar, kamera, ekran ve pil konusuna odaklanıyor. Dünyanın önde gelen akıllı telefon markalarından biri olan Çinli OPPO, yeni Reno modelinde dev ekranda ön kamera yüzünden çentik taşımak yerine, selfie kamerasını bir çakı gibi gövdenin üst kısmına gizlemiş. 6.6 inçlik dev ekrandan selfie çekmek istediğinizde telefonun üst kısmında gövdeye saklanan kamera sanki bir çakı gibi açılıyor. Bu sayede ön kamera çekimleri için tam ekrandan fedakarlık yapmak gerekmiyor.

Pop-up kamera denilen sistem hatasız bir şekilde çözüm üretiyor. Üstteki kamera açıkken düşürdüğünüzde kamera kendiliğinden kapanıyor.

10x Hybrid Zoom ve panoramik ekran, Reno serisindeki yenilikçi özelliklerden en çok dikkat çekeni. OPPO Reno serisi, genç kullanıcıların hayat tarzını etkileyen fotoğrafçılık, eğlence ve sosyal deneyime odaklanıyor. Serinin tüm modelleri, ön ekranın dayanıklılığını ve korunmasını sağlamak için 6. nesil Corning Gorilla Glass ile birlikte sunuluyor.

OPPO Reno 5G ve Reno 10x Zoom, 6,6 inç OLED ekrana (Reno için 6,4 inç ekran), 2340×1080 piksel çözünürlüğe, 19,5: 9 en-boy oranına ve son derece ince bir çerçeveye sahip. Bu tasarım özellikleri, yüzde 93.1’e varan bir ekran ve gövde oranına sahip ve tamamen çentiksiz. Bu yeni panoramik ekranı oluşturmak için OPPO’nun Ar-Ge ekibi, önceki su damlası tasarımının ötesine geçti ve kullanıcılara video izlerken, oyun oynarken veya fotoğraf çekerken en deneyimi sunmak için bir kez daha inovasyonun sınırlarını zorladı.

Reno 10x Zoom, uzun mesafeli çekimler için 48 Megapiksel HD birincil lens + 8MP Ultra Geniş Açı + 13MP Telefoto” özelliklerinden oluşan üçlü bir kamera çözümü kullanıyor.

RENO serisi, farklı kullanıcı ihtiyaçlarına cevap vermek için 3 model ile geliyor: Reno 5G, Reno 10x Zoom ve Reno. Tüm sürümler okyanus yeşili ve karbon siyah olarak adlandırılan iki yeni degrade renginden yararlanıyor. Reno serisi tasarım, işlevsellik ve teknolojiyi birleştiren benzersiz döner kamerası ile dikkat çekiyor. Bu yenilik, pop-up yapının içindeki ön kamerayı, kulaklığı ve el fenerlerini gizleyen basit ve güzel bir tam ekran elde etmeyi sağlıyor.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu