Çeşmeler

Ankara’da İçme Suyu Doldurulacak Yerler

Başkentin doğal kaynaklarından gelen suların tadına basmak isteyenler şehrin farklı yerlerine dağılan çeşmeleri kullanabilir. Ankara’daki çeşmeler ücretsiz olarak halkın ihtiyaçlarını karşılamasını sağlar ve bölgedeki işletmeler tarafından da kullanılır. Ankara’da içme suyu doldurulacak yerler aşağıda sıralandığı gibidir.

1. Karacaören İyi Su Çeşmesi – Pursaklar

Ankara Pursaklar ilçesinde yer alan İyi Su çeşmesini Şehit Salim Akgül Park ve Sosyal Tesis alanında bulabilirsiniz. Yerel halkın içme suyu doldurduğu çeşmeler, 2013 senesinden beri aktif olarak kullanılıyor ve tamamen ücretsiz. İyi Su çeşmesi, bölgenin simgesi oldu denebilecek kadar meşhur. 441 ve 44 numaralı otobüsler ile Karacaören İyi Su çeşmesinin önünden geçmek mümkün.

2. Çubuk Belediyesi

Çubuk Belediyesi’ndeki çeşmeler, su kesintileri sırasında halkın imdadına yetişiyor. Bu çeşmeler arasında 9 sokak çeşmesi, en lezzetli ve bereketli çeşme olarak başı çekiyor.

3. Haymana Yolu – Gölbaşı

Gölbaşı ilçesindeki Haymana Yolu üzerinde yer alan Mogan Parkı’nın çıkışına doğru göreceğiniz çeşmeler de Ankaralıların su ihtiyaçlarını karşılıyor.

4. Polis Akademisi Yakınları – Gölbaşı

Gölbaşı’nın bir diğer su kaynağı da Polis Akademisi yakınlarındaki çeşmedir. Yolunuz buraya düşerse biraz kalabalık da olsa suyun tadına bakmadan geçmeyin.

Kuyu Suyu
Kuyu Suyu

5. Kuyu Suyu – Kazan

Kazan’da kuyu suyu temin eden çeşmeler, yerel halk tarafından özellikle bahçe sulamak için kullanılıyor.

6. Durhasan Mahallesi, Baybağ, Çubuk

Ankara’nın Çubuk ilçesinde yer alan bu çeşmenin şifalı olduğuna inanılıyor. Durhasa Mahallesi, Baybağ bölgesinde konumlanan çeşme her gün yüzlerce ziyaretçinin akınına uğruyor. Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Zeki Metin dahi böbrek taşlarına iyi geldiği gerekçesi ile Baybağ’daki çeşmelerden su içtiğini söylüyor. Çeşmelerden su doldurmak ücretsiz ve içip, eve götürmek mümkün.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu