Otomobil

483 Kilometrenin Üzerine Çıkabilen Hiper Otomobil

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık her alanda büyük değişim ve gelişimler yaşanmakta… bunun hızını otomotiv sektöründe de görmek mümkün. Otomotiv endüstrisinde ön plana çıkmak adına büyük adımlar atan firmalar adeta birbiri ile büyük bir yarış içine girmiş durumda. Hal böyle olunca da rekabet hız kazanırken ortaya oldukça iddialı modeller de çıkıyor. Bu modellerden biri ise son döneme damgasını vurmuş durumda.

483 kilometrenin üzerine çıkabilen hiper otomobil adeta otomobil tutkunlarının ve hız severlerin nefesini kesiyor. Hız konusunda üzerine tanımayan Hennessey son modeli ile tüm dünyanın ilgisini üzerine çekmiş durumda. 2018 otomobil fuarında tanıtıma çıkacağı duyurulan son model hiper otomobil büyük merak konusu olurken Hennessey Venom F5 ismi ile de piyasaya oldukça iddialı bir giriş yapacağa benziyor.

Hızı ile Dikkat Çeken Venom F5’in Diğer Özellikleri

Elbette ki en dikkat çekici özelliği hızı olurken fiyatı ile de dudak uçuklatıyor. Oldukça farklı ve iddialı özelliklere sahip olan Hennessey Venom F5’in bugün ki piyasa değeri tam tamına 1.6 milyon olarak açıklanmış durumda. Ancak bu fiyatına karşın Hennessey Venom F5’e karşı ilgi son derece büyük. Dünya geneli Venom F5’den toplamda 24 adet üretileceği belirtilirken henüz üretimi tamamlanmamasına karşın 10 adet satılmış durumda.

Aracın diğer özelliklerine baktığımızda son derece gelişmiş bir aerodinamik yapısının olduğunu görmekteyiz. Bunun yanı sıra ağırlık noktasında sınıfındakilerden son derece hafif olan otomobilin gücü 1600 beygir gücünde.

Bu gücünü çift turbo ve şarjlı V8 motorundan sağlıyor. Diğer rakiplerine bakarak motorunun gücünün oldukça iddialı olduğunu belirtebiliriz. Bunun yanı sıra isim olarak birçok öne çıkan modele de bu otomobil rakip olarak geliyor. Şirkettin söylemeleri son derece iddialı olurken yapılan son açıklamaya göre aracın hızı saate 483 kilometrenin üzerine çıkacak. Yani bu demek oluyor ki sınıfında ki tüm araçların saatte ki hızlarını büyük bir fark ile geçebilecek. Agera RS modellerinin

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu