Genel

12×5 cm Mitr Mor Silindir Mumun Eşsiz Özellikleri

12×5 cm Mitr Mor Silindir Mum iyi bir sakinleştiricidir. Ürün sayesinde kafanızı dağıtabilir ve eğlenceli bir vakit geçirebilirsiniz.

  • Silindir mum uzunluğu ve genişliği 12×5 cm şeklindedir.
  • Parafinden üretildiği için is yapmaz.
  • Kokusuz bir kullanım imkanı sunmaktadır.
  • Mum fitili pamuktan imal edilmiştir.
  • Yaklaşık 10 – 20 saatlik kullanım ömrü sunar.
  • Türkiye’de imal edilmiştir.
  • Kullanım tavsiyelerine uyularak yakılmalıdır.
  • Yalnızca yetişkinler tarafından yakılmalıdır.
  • Serin bir alanda ve güneş ışığından uzakta muhafaza edilmelidir.

12×5 cm Mitr Mavi Silindir Mum Nasıl Yapıldı?

Silindir mum üretiminde üç işlem aşaması takip edilir. Buna göre, ürün yapımına parafin mum tabakanın eritilmesiyle başlanır. Bu işlem için ısıya dayanıklı ve birbiri içerisine geçebilecek iki kaba ihtiyaç duyulmaktadır. Geniş olan kaba kaynar su doldurularak üzerine daha küçük kap konulmalı ve üsttekinin içinde parafin erimeye bırakılmalıdır. Parafin tabaka sıcaklığı 78 dereceye ulaşınca işlem tamamlanır.

Bu arada eş zamanlı olarak mum kalıbına fitilin yerleştirilmesi gerekir. Kalıp içinde sabit ve dik biçimde duran fitil üzerine akışkan mum tabakası dikkatlice dökülmelidir. Bundan sonra mum soğumaya ve şekil almaya bırakılmalıdır. Ortalama 24 saat sonra, tabaka yeterli derecede soğumuş olur. Soğumanın ardından ürün kalıptan çıkarılarak, boya havuzuna daldırılır ve istenen biçimde renklendirilir.

Ayrıca Mitr’in en çok satılan ürün kategorileri arasında yer alan doğal taş çeşitleri, tütsü çeşitleri ve buhurdanlık çeşitleri kategorisini incelemeyi unutmayın.

Mum Nedir?

Pratik kullanımıyla sevilen ve farklı tasarımlarıyla dikkat çeken mumlar, basit birer ışık kaynağıdır. Tarihin eski dönemlerinden beri kullanılan bu ürünlere olan ilgi günümüzde daha da artışa geçmiştir. Buna göre mumlar; ışık amaçlı, enerji temizliği ve şifa kaynaklı kullanılmaya başlamıştır.

Mumların üretiminde, genellikle yavaş yanma eğilimi gösteren hammaddeler tercih edilmektedir. Soya, balmumu ve parafin; bunların başında yer almaktadır. 12×5 cm Mitr Mavi Silindir Mum, parafin içerikli bir mum çeşididir. Bu yönüyle is yapmayan ve koku bırakmayan bir kullanım imkanı sunmaktadır.

Mum Nasıl Kullanılır?

Mumların kullanımında bilinçli davranmak, ürünün ömrünü uzatmak açısından oldukça önemlidir. Burada kullanıcılara verilen başlıca tavsiye, mumun serin ve güneş almayan bir alanda saklanmasıdır. Güneş ışığı ve sıcak alanda mum tabakanın yumuşayarak şekil bozukluğu gösterebileceği bilinmelidir. Buna ek olarak, fitil dibinde oluşan yanma havuzunu korumak için fitil boyuna dikkat edilmeli ve mum söndürücüden yararlanılmalıdır.

Yakma işlemi oldukça basit ve pratik biçimde gerçekleştirilebilir. Bunun için yalnızca bir çakmak aracılığıyla mum fitilinin tutuşturulması gerekmektedir. Tutuşan mum fitilinden yükselen alev sayesinde yapay bir ışık kaynağı elde etmek mümkün olur.

Mum Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mumlar, sabit ve ısıya dayanıklı bir zemin üzerinde yakılmalıdır. Grup halinde ürün yakılacaksa, iki mum arasında en az 10 cm ara bırakılmalıdır.

Çocuklar ve evcil hayvanlar açısından mum alevi oyuncak aracı olarak görülebilir ve ürünü devirebilirler. Bu ihtimali engellemek açısından mumlarla bu faktörler arasındaki etkileşim engellenmelidir. Yakıcı nitelikteki mumlar perde ve mobilya benzeri nesneleri tutuşturabilir.

Yanabilir nitelikteki nesneler ve yanan mumlar arasında en az bir metre mesafe bulunmalıdır. Mum alevine çıplak elle dokunmak, fiziksel yanıklara sebep olabilir. Ürünün elde taşınması da benzer tehlikelere yol açabilir. Bunlar göz önünde bulundurularak, kullanım sırasında daima tedbirli olunmalı ve söndürme tamamlanmadan mum tek başına bırakılmamalıdır.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu