GenelSağlık

Vegan Şampuanları Kimlerin Kullanması Gerekir?

Günümüzde oldukça yaygınlaşan vegan ürünler, hayvan ve doğa dostu olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. İlk zamanlarda sadece beslenme üzerinde dikkat edilirken şu anda kullanılan birçok üründe dikkat edilen bir unsur olmaktadır. Vegan şampuan, direk veya dolaylı yollardan hiçbir hayvansal gıda içermemektedir. İçerisinde sadece bitkisel maddeler barındıran vegan şampuanlar, tahriş edici özelliği bulunmaması ile kozmetik sektöründe oldukça tercih edilmektedir. Peki vegan şampuanların yararları nelerdir?

 • Tamamen bitkilerden elde edilmesi ile paraben, slikon ve sülfat gibi maddeler içermemektedir.
 • Hayvansal hammaddeler kullanılmamakla beraber deneme aşamasında hayvanlar kullanılmamaktadır.
 • Doğal yapısı ile ferahlık hissi vermektedir.
 • Bitkilerden elde edilmesi ile saçı beslerken ayrıca onarım ve bakım da yapmaktadır.
 • Sağlıklı saçlar için oldukça önemli olan vegan şampuanlar, saçın protein ihtiyacını karşılamaktadır.

İlkom ile Vegan Şampuan

Kişisel bakım ve kozmetik sektörünün temeli olan şampuan, en fazla kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Bu sebeple de birçok çeşidi ve türü bulunmaktadır. Bu çeşitler arasında vegan kişilerin en çok tercih ettiği ürünler sprey kolonya türlerinin yanı sıra vegan şampuanlar olmaktadır. Bir şampuanın vegan olup olmadığını anlamak için ise Vegan Society logosunun bulunması gereklidir. Peki Vegan Society logosu bulunan ürünler neden tercih edilmelidir?

 • Bu logoya sahip şampuanlar cilde ve saç dokusuna uygun bir şekilde üretilmektedir.
 • Deri hastalığı, egzama veya yarası bulunan kişilerin tedavisinde oldukça destekleyici özelliği vardır.
 • Yan etkisi bulunmamakla beraber alerjik bir cilde sahip kişiler rahatlıkla tercih edebilmektedirler.
 • Birçok saç tipine uygun olmasının yanı sıra herkese hitap etmektedir.

İlkom ile üretilen vegan şampuanlar, doğaya karıştığında hiçbir zarar vermemekle beraber insan vücuduna uygun bir şekilde üretilmektedir. İlkom sizlerin düşüncelerine ve cildine olan saygısı itibari ile birçok vegan ürün ortaya çıkarmaktadır. Bu ürünler vegan müşteriler tarafından gönül rahatlığı ile tercih edilebilir olmakla beraber uygun bütçeler ile sunulmaktadır.

Vegan Şampuan Çeşitleri

 Normal şampuanların maliyetlerini düşürmek için firmalar hayvansal maddeler kullanmaktadır. Ayrıca çoğunda silikon, paraben ve sülfat gibi maddeler bulunmaktadır. Eğer hassas bir vücuda sahip iseniz bu tür ürünler size ve cildinize zarar verebilmektedir. Bu yüzden cilt sağlığı için vegan şampuanlar tercih edilmelidir. Hayvanlara ve doğaya saygı duyan İlkom, 80 derece kolonya çeşitleri gibi birçok şampuan çeşidini de bünyesinde barındırmaktadır. Peki vegan şampuan çeşitleri nelerdir?

 • Argan özlü şampuan çeşitleri saçların daha bakımlı olmasını sağlamaktadır. Ayrıca kırık saçları onardığı için tarama kolaylığı da sağlar.
 • Saçı nemlendirme özelliği bulunan Badem özlü vegan şampuanlar ile daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.
 • Birçok ağrı tedavisinde kullanılan ısırgan otu, şampuan çeşitleri arasında en çok tercih edilenlerdendir. Isırgan özlü şampuan, saç diplerini onararak güçlendirmektedir.
 • Zeytin özlü şampuanlar, kuru ve güçsüz saçlara sahip kişiler tarafından tercih edilebilmektedir.

Siz de birçok türü bulunan İlkom vegan şampuan çeşitlerini güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu