Genel

Sova Retail’den Mağazalar İçin Ekipman Önerileri

Mağazalar için pek çok farklı tasarımda ve fonksiyonda ekipman bulunmaktadır. Bu mağaza ekipmanları ana kategoriler olarak başlıca;

 • Raf sistemleri,
 • Alışveriş arabaları,
 • Fırın teşhirleri,
 • Taze ürün teşhirleri,
 • Teşhir sepetleri,
 • Tamamlayıcı ekipmanlar,
 • Askı – bar aksesuarlarıdır.

Her ihtiyacınıza göre ürün modelini bu ekipman kategorileri içerisinde yer alan ürün grupları içerisinde kolaylıkla bulabileceksiniz.

En Kaliteli Raf Sistemleri, Alışveriş Arabaları ve Tamamlayıcı Ekipmanlar

Raf sistemleri oldukça geniş bir yelpazede sizlere sunulmaktadır. Bu ürünler ise başlıca aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Cıvatalı raf sistemi,
 • S35 metal raf sistemi,
 • E25 metal raf sistemi,
 • Farmarack eczane dolabı,
 • F30 hafif hizmet depolama rafları,
 • F60 hafif hizmet rafı.

Cıvatalı sistemler, 4 ayaklı, basit, farklı genişliklerde ve başlıca 3 raflı klasik mağaza ekipmanları olmaktadır.

S35 ev E25 metal raf sistemleri ise başlıca 5 adet raftan meydana gelen ve arkalığa tutturulmuş, önü açık modellerdir. En alttan en üste doğru raf hacmi daralan tasarımlardır.

Farmarack eczane dolabı ise çok gözlü, çekmeceli, duvar boyu ürün modelleridir.

F30 modeller de cıvatalı sistemler gibi 4 ayaklı modeller olup, 4 katlı dikdörtgen tasarımlardır.

Son olarak F60 modeller, uzunlamasına dar raflara sahip, 5 ile 7 kat arasında değişen, farklı tasarımlardan meydana gelmektedir.
Alışveriş arabaları ise farklı hacimlerde ve renklerde estetik tasarımlara sahip ürün modelleridir. Çocuk alışveriş arabalarından klasik metal büyük alışveriş arabalarına kadar pek çok tasarımı kategorimizden inceleyebilmeniz mümkündür.

Tamamlayıcı ekipmanlar adı altında ise en başta küçük, alışveriş için plastik el sepeti tasarımları mevcuttur. Bunlar ürünleri elde taşımaya yarar. Ayrıca yerden sürükleyebileceğiniz biçimde tasarlanmış modeller ile tekerlekli plastik küçük sepet çeşitleri de bulunabilmektedir. Tamamlayıcı ekipmanlar grubunda ayrıca yedek parçalar da bulunabilir. Bunlar alışveriş sepet tekerlekleri ve bozuk para kilit aparatı gibi ürünlerdir. Bunlara ek olarak metal küçük giriş kapıları, basit turnike giriş – çıkış sistemleri, bariyerler ve şeritler de her mağaza için önemli gereçler arasında yer alan önemli ürün grubu olmaktadır.

Fırın Teşhirleri, Taze Ürün Teşhirleri ve Teşhir Sepetleri

En modern tasarımlarda reyon sistemlerini unlu mamüllerde ve meyve sebzelerde görebilmek mümkündür. İster orta teşhir reyonu olarak isterseniz de duvar boyu sabit teşhir reyonları bulunabilmektedir. Bunlara ek olarak tezgah tasarımında son derece estetik ve pratik ürün tasarımları da mevcut olmaktadır.

Teşhir reyonlarına ek olarak meyve ve sebzeleri koyamaya yarayan çeşitli market aksesuarları ve ekipmanlar da mevcuttur. Bunlar yarım veya çeyrek daire şeklinde telden aparatlardır. İçlerine taze ürünler koyulur. Raflara sabitlenmek suretiyle sebze ve meyvelerin sergilenmesine yararlar. Ayrıca düz rafların önüne sabitlenen, tutucu bar olan aparatlar da bu kategoride bulunabilmektedir.

Teşhir sepetleri ise, metal tel bir yapıda imal edilmiş, mağaza ve maketlerin orta kısımlarında ürünlerin sergilenmesini sağlayan ekipmanlardır. İster tekerlekli isterseniz de sabit ayaklı olarak bu ürün çeşitlerini bulabilirsiniz. Farklı hacimlerde elde edilebilecek olan bu tasarımlar kare veya dikdörtgen yapılarda üretilmektedir. Tek katlı derin bir sepet ağzına sahip ürünlerin yanı sıra iki katlı tasarlanmış teşhir sepetleri de bulunabilmektedir. Bunların yanı sıra yan yana çiftli ya da dörtlü gözü bulunan sepet tasarımları da mevcuttur.

Çok Fonksiyonlu Askı – Bar Aksesuarları

Bu market aksesuarları oldukça değişik yapılarda imal edilmiş tasarımlardır. Bu aksesuarlar başlıca;

 • Tel kancalar,
 • Askılar,
 • Barlar ve etiket aksesuarları,
 • Stand/sepet/raf sistemleri,
 • Kendin yap (1 – 2) adı altında çeşitli ürünleri taşımaya yarayan aksesar ürün gruplarıdır.

Küçük asılabilen paketleri, ambalajları ve çeşitli ürün gruplarını bu aksesuarlar aracılığı ile pratik bir şekilde sergileyebilmeniz mümkündür. Biçimleri bakımından oldukça farklı ve benzersiz her çeşit ürünü bu aksesuarlar yardımı ile düzgün bir sıraya sokabilecek, müşterilere en iyi şekilde sunabileceksiniz. Başlıca oyuncaklar, toplar, ütüler, tabaklar, saç kurutma makineleri, paten ve kaykay gibi ürünler bu aksesuarlar ile sergilenebilmektedir.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu