GenelHaberSağlıkTeknoloji

Pandemi Döneminde Önerilen Sterilizasyon Yöntemleri Nelerdir?

Covid-19 Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaklaşık bir senedir yaşanılan hayatı durma noktasına getirmiştir. Dolayısıyla insanlar bugüne kadar bildikleri tüm hijyen kurallarının dışında ayrıca dikkat etmeleri gereken hijyen yöntemlerini uygulamaya başlamışlardır. Covid-19’un ortaya çıkmasından bugüne kadar tüm dünyada çok sayıda kişi hayatını kaybetmiş ve birtakım ekonomik sıkıntıları da beraberinde getirmiştir. Elbette ki pandemi sürecinin yaşandığı şu günlerde sadece el yıkamak ve maske takmak yeterli gelmemekte ve birtakım sterilizasyon yöntemleri kullanılmaya başlanmıştır.

Dezenfeksiyon Kabini

Her ne kadar pandemi süreci yaşanıyor olsa da nihayetinde dışarı çıkılmakta ve kişiler iş yaşantılarına devam etmektedirler. Bundan dolayı covid-19’a karşı uygulanan sterilizasyon yöntemlerinden biri dezenfeksiyon kabinleridir. Dezenfeksiyon kabini insan kalabalığının fazla olduğu alanlarda sıklıkla kullanılır. Uzun süreli dezenfeksiyon sağlamaktadır.

Bundan dolayı özellikle;

 • Askeri alanlarda
 • Bankalarda
 • Metro istasyonlarında
 • Stadyumlarda
 • Spor salonları
 • Havalimanlarında

Bu alanlarda çok sayıda insan gün içinde bulunduğu için daha sağlıklı ve uzun süreli dezenfeksiyon için dezenfeksiyon kabinleri kullanılmaktadır.

Dezenfeksiyon Kabinlerinin Özellikleri Nelerdir?

Sterilizasyon yöntemleri içerisinde en sağlıklı ve uzun süreli dezenfeksiyon sağlayan bu kabinler kullanıldığı alanlarda bir nebzede olsa insanlarda rahatlama sağlamaktadır. Aynı zamanda dezenfeksiyon kabinleri özelliklerinden dolayı da tercih edilir olmakta, insanların daha rahat ve güvenle kalabalık alanlara çıkmasını sağlamaktadır.

Bu kabinlerin özellikleri şöyledir:

 • Ayak tabanına kadar dezenfeksiyon işlemi yapmaktadır.
 • 100 litre dezenfeksiyon kullanılarak çok sayıda dezenfekte işlemi yapabilmektedir.
 • Dış çevre şartlarına göre uyumlandırılmış gövde
 • Sensör sistemiyle otomatik başlama özelliği
 • Ön, arka ve yanlardan 360 sterilizasyon sağlama

Dezenfeksiyon kabinleri ile artık kişiler gönül rahatlığıyla dışarı çıkarak eski yaşam standartlarına yakınlaşabileceklerdir.

Uv Kişisel Sterilizasyon Kutuları

Sıklıkla kullandığınız kişisel eşyalarınızın hijyeninden emin değilseniz, ne kadar silseniz de iyi şekilde dezenfeksiyon sağlamadığınızı düşünüyorsanız sizlerde farklı dezenfeksiyon yöntemlerine gereksinim duyabilirsiniz. UV kişisel sterilizasyon kutuları bu anlamda kullanıcıların oldukça sağlıklı bulacağı dezenfeksiyon ürünüdür. UV kişisel eşyaların sterilize edildiği bu kutularla eşyalarınızı şu şekilde sterilize edebiliyorsunuz

 • Dezenfeksiyonunun sağlanacağı kişisel eşyaları kabın içine koyarak kapatın.
 • 1 dakika kadar sterilizasyon düğmesine basarak eşyaların nasıl dezenfekte edildiğini görebilirsiniz.
 • Sterilizasyon işlemi sırasında eğer parfüm kokusunun da olmasını istiyorsanız parfüm düğmesine basarak eşyalarınızın temizlenirken hoş kokmasını sağlayabilirsiniz.

Mor ve ötesi ışınlarla gün içinde çok fazla bakteri, virüs barındırması olası eşyalarınızı kolaylıkla sterilize edebilirsiniz.

Pure Air Hava Temizleyicisi

Covid-19 virüsü ve birtakım bakterilerin kalabalık ortamlarda öksürme ve hapşırma yoluyla rahatlıkla insanlara bulaştığı bilinmektedir. Bundan dolayı pure air hava temizleyicileri özellikle kapalı alanlarda havanın değişimini sağlamak için kullanılır. Böylelikle kapalı alanda solunan havanın daha kaliteli ve sağlıklı olması hedeflenir. 70 metrekare olan alanları rahatlıkla her türlü bakteri, virüsten arındırır.

Sterilizasyon yöntemleri ile ilgili bilgi almak için www.teknojen.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu