GenelKültür SanatModaSağlıkTeknoloji

Market Rafı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Marketler için olmazsa olmazlar arasında olan market raflarının seçimi çok önemlidir. Market rafı seçerken, hem işlevsel olması, hem hesaplı olması, hem de ergonomik olması, hem de tasarım gibi konulara dikkat etmek gerekir.

Market Rafı Nedir?

Market rafı, süpermarketlerin ve onlara göre küçük olan marketlerde insanların alışveriş yaparken satın alacağı ürünleri kolayca bulabilmelerini sağlayacak olan ve depolama ihtiyaçları içinde kullanılan, hem işlevsel olarak, hem tasarımı, hem de yapısıyla ergonomik bir içeriğe sahip olan hassas ve uzmanlık gerektiren sistemlere market rafı sistemleri denir.

Marketlerde, ihtiyaçları karşılamak için kullanılan raf sistemlerini seçerken, size sunulan çok sayıdaki raf sistemi seçeneklerinden işletme için en uygun olanı tespit etmek gerekir.

İhtiyaç için uygun olan raf sistemini seçmek gerekir. Yanlış yapılan raf sistemi seçimi, işletmenin raf verimliğini etkileyerek, başa çıkılamaz sorunlara neden olabilir.

Dünyadaki tüm gelişmeleri takip ederek, müşterilerine daha kaliteli ürün ve hizmet sunmak için çalışan, yenilikçi çözümler üreterek sektörün önünde koşarak, müşterilerini daha kazançlı bir noktaya taşımayı hedefleyen Sova, market raf sistemlerinde yılları bulan tecrübesiyle en kaliteli hizmeti sunmaya devam ediyor.

Yeni Market Rafı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşletmeniz için yeni market rafı almak ihtiyacınız oluştuğunda dikkat edilecek hususlar şunlardır.

 1. Mağazaya uygun raf çeşidi seçilmelidir.
 2. Ölçüler doğru alınmalı, daha sonra hangi tür rafın mağaza için tercih edileceği belirlenmeli ve market rafı mağazaya göre tasarlanmalıdır.
 3. Yapılan tasarımların ardından hassas ve uzman bir firmayla anlaşarak raf sistemlerini yaptırmak gerekir.

Bu hususlara dikkat etmek gerekir. Hassas ve uzman ekibiyle Sova, raf sistemleri, sebze ve meyve reyonları, unlu mamul reyonları, teşhir sepetleri, teşhir aksesuarları, market arabaları, yük taşıma ekipmanları, tamamlayıcı ekipmanlarıyla ve profesyonel ekibiyle mağazaların her türlü ihtiyacını karşılıyor.

Market Raf Sistemleri Neden Önemlidir?

Süpermarket ve mağazalarda alışveriş yapacak olan müşteriler için market rafları, hem meyve sebze reyonları için hem de diğer reyonlar için önemsiz görünse de mağazaların ortamının ferah göstermesi açısından ve müşterilerin istedikleri malzemelere sağlaması açısından çok önemlidir.

Mağazaların yaptıkları doğru raf seçimleri, mağazaların ferah görünmesine, mağaza içinde insanların rahat hareket etmelerini sağlar. Bu sayede mağazadan memnun kalan müşteriler, mağazaya bir kez daha gelmek isterler.

Sova, süpermarketler, indirim marketler, toptan marketler, yapı marketleri, elektronik marketler, kırtasiye ve oyuncak mağazaları, butik mağazalar, ayakkabı ve çanta mağazaları, kozmetik mağazaları, eczaneler, istasyon marketlere çözümler üretmeye devam ediyor.

Market Raf Sistemi Alırken Hangi Şartları Göz Önüne Almak Gerekir?

Market raf sistemi almaya karar verdiğinizde bu şartları da göz önüne almak gerekir.

 1. Bütçeyi iyi düşünmek gerekir. Depolama sisteminin kendi maliyeti, raf sitemlerini tasarımı, raf sistemleri montajı gibi üç ana alana yayılmıştır.
 2. Düşük fiyatlı raf sistemi alınması konusunda dikkatli olmak gerekir.
 3. Kaliteden asla ödün verilmemelidir.
 4. İdeal bir raf sitemi belirlenirken, rekabetçi fiyatlara yakın sistemleri tercih etmek gerekir.
 5. Daha ayrıntılı ve gelişmiş bir raf sistemine ihtiyaç duyarsanız, maliyette artacaktır. Fakat harcayacağınız bu para, size verimlilik ve depolama alanlarında daha fazla verim sağlayacağından maliyeti hızlıca karşılayacaktır.
 6. Raf ihtiyacını iyi anlamak gerekir.
 7. İleride doğacak yeni ihtiyaçlar ile başa çıkabilen raf sistemlerini almak gerekir.
 8. Depolama alanını dikey yönde genişleterek raf alanlarını en verimli hale getirmek gerekir.
 9. Seçeceğiniz raf sisteminin değişen ihtiyaçlara cevap vermesi ve çevreye uyumlu olması gerekir.

Market raf sistemi almaya karar verdiğinizde bu şartları da göz önünde bulundurmak yararınıza olacaktır.
Sova, depolama uygulamaları olan HR ağır yük sistemi, Mini rack sistemi, Katlı depo sitemi, Hafif yük sistemleri gibi çözümleriyle depolama ve lojistik organizasyonlarını verimli hale getiriyor.

Raf Montajı ve Raf Kurumlumu Nasıl Yapılır?

Raf sistemlerinin kurulumunda yüksek düzeyde teknik beceri gerekir. Raf sistemi montajı yoğun iş gücüne ve zamana ihtiyaç duyar. Bu tür kurulumlarda her zaman profesyonel, ulusal ve uluslararası yeterlilik sertifikalarına sahip bir firmalar tercih edilmelidir.

Sova, sektör paydaşlarıyla birlikte ürün ve hizmetleri müşterilerine sunma hedefinin yanı sıra sosyal sorumluluk çalışmalarıyla da adından söz ettiriyor. Gönüllü hareketi ve sosyal fayda ajansı işbirliğinde sosyal sorumluluk çalışmalarına devam ediyor.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu