GenelTeknoloji

Fantazi Tekstil Makinası İpliklerine Genel Bakış

Türkiye’de tekstil sektörünün öncülerinden bir tanesi olarak iplik makinesi üretimi yapan Ali İnci Makina, 35 yıllık deneyimi ile lider bir firmadır. Hem ulusal alanda hem de uluslararası alanda faaliyet gösteren firma, ülke ekonomisine ciddi bir katkı sağlar.

Yerli üretim belgesi ile kaliteli bir hizmet veren firmanın müşteri memnuniyetini ön planda tutarak faaliyetlerine devam ettiği görülmektedir. Fantazi tekstil makinası ipliği üretiminde alanında uzman olan firmanın, ürün ve hizmetlerine web sitesi üzerinden erişim sağlanabilir.

Fantazi Makinası İpliği Nedir?

fantazi makinesi ipliği, tesadüfi ya da periyodik olarak dağılan ve düzensiz olarak bulunan her formu bünyesinde barındırabilen bir iplik türü olarak tanımlanabilir. Tekstil sektöründe sıklıkla kullanılan fantazi makinesi ipliği, henüz teknolojik standartlara ulaşamamış olsa da, en çok tercih edilen üretim şekillerinden bir tanesidir.

Her iplik türünde yer aldığı gibi, fantazi ipliğinde de kendine özgü bazı karakteristik özellikler bulunur. Bu üretim sistemi kullanılarak elde edilmiş olan ürünler, estetik açıdan bir görüntü kazandırmaya yardımcı olur.

Fantazi Örme Makinası

fantazi iplik üreten bir makine olarak tanımlanabilir. 40 gözlü bir makinedir ve ham polyester türündeki ürünleri örmek için kullanılır. Ali İnci firması fantazi örme makinesi üretimi de yapmaktadır. Bunun yanı sıra Fantazi tekstil makinası 2. el olarak da firma üzerinden satın alınabilir. Büküm örme yapan makine, hareketli dönme kabiliyeti sayesinde kısa sürede bu işlemi tamamlar. Kafaların dönmesini sağlayan sistem tek motorlu disklerle hayata geçirilir. İpliğin kopması durumunda makinenin durmasını sağlayan switch sistemi bulunur.

Fantazi İpliklerini Sınıflandırma

Çeşitli alanlarda üretimi gerçekleştirilen fantazi iplikleri, farklı nitelikler bünyesinde sınıflandırılabilmektedir. Sınıflandırmalar kapsamında ipliklerin üretimlerinde de çeşitli farklılıklar meydana gelir.

İplikleri sınıflandırma;

  • İpliklerin elde edilme yöntemine göre
  • İpliklerin yapısına göre
  • İpliklerin üretim şeklinde göre gerçekleştirilebilmektedir.

Genele bakıldığında endüstri alanında üretimi gerçekleştirilen fantazi örme iplikleri, verilen bu sınıflandırmalara göre hazır hale getirilir. Ali İnci firması, üretimi gerçekleştirilecek olan ürünün ipliklerini de hizmetleri arasında sunar. Yüzlerce çeşit fantazi iplik modellerine firmanın web sitesinden erişim sağlanabilir.

Ürünler

Ali İnci firmasının 35 yıllık sektör deneyimi, ürün kapasitesinin de geniş bir alana yayılmasına neden olmuştur.

Firma bünyesinde müşterilerin elde edebilecekleri makine ürünleri;

  • Fantazi örme makinesi
  • Fantazi fitil çekim
  • Aktarma makinesi
  • Pul ve boncuk
  • Kroşe B7 sarım
  • Es-Ze şeklindedir.

Bu makinelere 2. el fırsatı ile de sahip olunabilir. Makinelerde kullanılan parçaların arıza vermesi ya da bakımı için firmanın ürettiği yedek parçalardan yararlanılabilir. Makineler ile tam uyumlu bir şekilde çalışacak olan yedek parçalar, makinenin kullanım ömrünü uzatır. Tekstil ve endüstri sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin fantazi iplik makinelerini en uygun fiyat ve kalite ile bulabilecekleri bir firmadır.

Fantazi Tekstil Makinası İplikleri hakkında bilgi almak için www.aliincimakina.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu