GenelKültür SanatModa

Anne ve Bebekler İçin Anne ve Bebek Çantaları Nasıl Olmalı?

Bebeğinizin bakım ve beslenme düzenini dışardayken bile evdeymiş gibi devam ettirebilmek için, öğünlerini atlatmamak ve kirlenen bez ve kıyafetleri değiştirebilmek için mükemmel bir anne ve bebek çantasına ihtiyacınız var demektir.

Bebek Bakım Çantası Seçerken Püf Noktalar?

Bebeğinizle aşı, aile ziyareti, doktor kontrolü veya gezinmek için evden çıkmayı planlayabilirsiniz. Bu planın en önemli parçası tabi ki çantadır. Anne ve bebek bakım çantası seçerken önemli olan bir kaç püf nokta vardır ki bunlar sizin ve bebeğinizin dışarda rahatlığı açısından çok önemlidir.

  1. Anne ve bebek sağlığı için zararlı kimyasallardan üretilmemiş olan çanta tercih edilmelidir.
  2. Anne ve bebek için gereken malzemeler için gerekli cep, bölme olmalıdır.
  3. Çanta hafif ve taşınabilir ağırlıkta olmalıdır.
  4. Su geçirmez kumaştan üretilmiş çantalar tercih edilmelidir. Çanta silinebilir ve yıkanabilir özellikte olmalıdır.
  5. Çantada termal göz, bölme olmalıdır.
  6. Bebek arabasına bağlanabilme özelliği olmalıdır. Aynı zamanda pusete bağlanabilme özelliği olmalıdır.

Bu özelliğe sahip çanta tercih ettiğiniz zaman evde de dışardaki kadar mutlu ve huzurlu bir bebeğe sahip olursunuz.

Bebek ve Anne Sağlığı İçin Zararlı Kimyasallar İçeren Malzemeden Üretilmemelidir

Bebek çantası üretilirken kullanılan kumaşın kalitesiz olması, kimyasal içermesi bebeğinizin cildine zarar verecektir. Bebek çantası alacağınız yerdeki danışmanlardan bu konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. İnternet alacaksanız eğer ürün özelliklerini dikkatli incelemelisiniz.

Gereken Malzemeler İçin Gerekli Cep, Bölme Olmalıdır

Bebek bakım çantası alırken tüm eşyalarınızı içine alabilecek büyüklükte olmasına özen göstermelisiniz. Ne kadar büyük olursa olsun, gerekli bölmelere, iç ceplere ve fermuarlı ceplere sahip olmayan çanta kullanışlı olmayacaktır. Yedek kıyafet, mama, bez, ıslak mendil ve mama kapları gibi eşyalar için çantada organize bir şekilde yerleştirilmeli. Yoksa çantanız içinde karmaşıklık meydana geleceğinden, kullanışlı olmayacaktır.

Çanta Hafif ve Taşınabilir Ağırlıkta Olmalı

Çantanın içine koyacağınız malzemeler zaten çantayı ağırlaştıracağı için, çantanın hafif ve taşınabilir olması önemlidir. Tek kola takılacak çantaları düşününsenize! Bir kolda bebeğiniz olacak, bir kolda çantanız. Bu gerçekten bir anne için çok zor olacaktır. Bunun için sırtta taşınabilen hafif çantaları tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Yıkanabilir, Temizlenebilir ve Silinebilir Özellikte Olmalı

Çantaya mama dökülebilir, çanta kirlenebilir veya lekelenebilir. Bundan dolayı silinebilir ve yıkanabilir özelliği olan çantaları tercih etmelisiniz.

Termal Özellikte Göz Bulunmalı

Bebeğinizin maması için sıcak suyun soğumadan ısısını koruyabilecek bir bölme olmalıdır. Su, süt veya mamanın ısı özelliğini koruyabilecek termal göze sahip çanta seçmeniz sizin işinizi daha kolaylaştıracaktır.

Pusete ve Bebek Arabasına Bağlanma Özelliği Bulunmalı

İşinizi kolaylaştırmak için bebek arabasına ve pusete bağlanabilen, ağırlığınızı hafifletecek çantalar tercih etmelisiniz.
Uludağ Çantada bebeğiniz için uygun bakım çantası bulunur. Çanta imalatı ve satışını en uygun fiyatlarla yapar. Toptan anne bebek çantası, geniş fiyat aralığı ile her bütçeye uygun satılır. Perakende satışı olduğu gibi, toptan çanta satışı da vardır.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu